Csak azt szeretném kérdezni, a kormány mivel mutatja ki háláját?

Lendvai Ildikó 2021. január 2. 18:55 2021. jan. 2. 18:55

Köztársasági elnökünk megint szép újévi beszédet mondott. Szerintem ugyan ilyenkor mindenki inkább a helyes jeltolmácsot figyeli, de azt azért a beszédből is megjegyeztem, hogy „legyen most kevesebb a kérdés, és több az elfogadás." Aznap nem is mertem semmit kérdezni, de ma talán már szabad.

Az elnök ugyanis elmondta, hogy 2021-ben a fogadkozások helyett inkább legyünk hálásak. Fel is sorolta, kiknek: az egészségügyi és a szociális dolgozóknak, a tudósoknak, a tanároknak, az eladóknak, a szállítóknak, a rendőröknek, a földeken, gyárakban munkálkodóknak.

Jó. Csak azt szeretném kérdezni, a kormány mivel mutatja ki háláját?

Az egészségügyieknek azzal, hogy ugyan az orvosok bérét derekasan fölemeli, de az ápolókat bizonytalanságban hagyta? Hogy rájuk szabadította a (rab)szolgálati törvényt?

A szociális munkásoknak azzal, hogy megtagadta tőlük a járvány miatt járó pluszjuttatást?

A tanároknak azzal, hogy mindmáig még a teljes táppénzt sem volt képes elintézni nekik, ha az iskolában, óvodában megfertőződnek?

Az eladóknak azzal, hogy a bezárt, tönkrement kisboltok nem kaptak érdemi segítséget?

A szállításban, közlekedésben dolgozóknak azzal, hogy a sokuknak munkát adó önkormányzatokat tönkreteszi?

Hogy miután szétverte a szemétszállítás rendszerét, most a maradékot az oligarcháinak játssza át?

A rendőröknek azzal, hogy szokásos feladataik mellett a veszélyhelyzetben többnyire honorálatlan duplamunkát végeztetett velük? Hogy csak akkor irányult rájuk a legmagasabb helyről figyelem, ha félig elvérzetten, sebesülten kórházba kerülve, meglátogatták őket?

A gyárakban, földeken dolgozóknak azzal, hogy baj esetén Európa lerövidebb ideig járó munkanélküli ellátását kapják, és jóval kevesebb gondoskodást, bérpótlást, mint más országokban?

Lehet persze, hogy a kormánytagok nem hallgatták Áder beszédét. Talán egy kormányülésen meg kellene ismételni nekik.

Jeltolmáccsal.

Mert azt már tudjuk, hogy más nyelven beszélnek, mint a hétköznapi állampolgár.