A zsidózó Raffay Ernő miatt, visszaadja kitüntetését az ismert professzor

HírKlikk 2020. szeptember 1. 14:07 2020. szept. 1. 14:07

Postán adta fel korábbi állami kitüntetését az EMMI-nek Szvák Gyula történész professzor, miután elfogadhatatlannak tartotta, hogy nemrég az antiszemita kijelentéseiről elhíresült Raffay Ernő augusztus 20-án megkapta a Magyar Érdemrend tisztikeresztjét.

Szvák Gyula egy publicisztikát közölt a döntésével kapcsolatban a nepszava.hu-n, ahol többek között azt írta, „migráns” édesanyja miatt adta vissza a díjat, aki olyan világcsavargó volt, hogy még Auschwitzot is megjárta – írja a akibic.hu.

Szvák Gyula elfogadhatatlannak tartja Raffay előadását, amelyben arról beszél, hogy:

„bejött egy migráns csapat, fölszaporodott, és kitúrt bennünket a pozíciókból a tudományban, az iskolában, az akadémiában, az egyetemen, a bankvilágban, a földbirtokban, a szakmákban, íme a tanulság emberek” (…) „A történelem tényleg ismétli magát. Ha beengedjük a migránsokat, mert liberálisok vagyunk, akkor az lesz a következménye, hogy kivernek bennünket a vagyonunkból, a pozíciókból, mindenhonnan. Ez egy nagyon érdekes dolog. Tudom, hogy ez antiszemitának tűnik, amit most mondok, de ez a tény”.

Szvák szerint, ez nettó az antiszemitizmus, amit nem lehet azzal mentegetni, ahogy a miniszter tette, hogy az egész életművet nézték, nem egy-egy félresikerült kijelentést, mert Raffaynál sok ilyen elfogadhatatlan mondat van az életműben.

Szvák Gyula írásában kifejti, hogy „a magukat mindig középre pozicionáló, „értéksemleges” történészeknek és híveiknek szánja a cikkét", akik nem hajlandók bátran állást foglalni, akik a túlélésre játszanak, és ezzel támogatják az Orbán-kormány neo-horthysta emlékezetpolitikáját.

A történész professzor szerint, azonban az embernek mindig van választása.

„Most sem kötelező, legfeljebb jövedelmező a hatalmi emlékezetpolitika szolgálata. És akkor számoljon el a hatalom a lelkiismeretével, ha kitünteti és ezzel legitimálja a gyűlöletbeszédet. A történész pedig merjen tiltakozni ez ellen, ha komolyan veszi hivatása humanista ethoszát.”