Budai Gyula, meg a rés

Vasvári G. Pál 2021. március 9. 16:10 2021. márc. 9. 16:10

Nőnapi kommentárra ragadtatta magát Budai Gyula, a Fidesz egyik „bátor embere” a 133-ból. És sikerült demonstrálnia, hogy a logika alapműveletéből – a következtetésből – nem elégséges a felkészültsége. A többiről nem is beszélve…

A 444 pécézte ki , hogy Varga Judit (Fidesz) igazságügyi miniszter tulipáncsokros „valódi nős” nőnapi posztjára reagálva, Kálmán Olga (DK) is tulipáncsokros ám „vakkomondoros – NER nős” kérdést intézett – szintén a Facebookon – a miniszterhez.

Eddig rendben is lenne a dolog; mindkét hölgy a pártja szellemiségének és irányvonalának megfelelően, jól érthető gondolati fordulatokkal nőnaposította a választási kampányt.

Hanem tasztatúrát ragadott Budai Gyula is… A jogász végzettségű, katonai ügyészi és ügyvédi múltú képviselő (Fidesz), aki mérsékelt sikerű elszámoltatási kormánybiztos is volt, hozzászólt most Kálmán Olga posztjához. Tán jobban tette volna, ha nem teszi. Ugyanis sikerült alulmúlnia eddigi, cizelláltnak aligha nevezhető érvelési teljesítményeit és megbuktathatta magát – logikából (is). Ami ugyebár eléggé erős résnek számíthat a kormánypárt választási propagandájának bástyáján…

Kedves Olga. Ön továbbra is egy oltás-ellenes Dk-às lesz, aki mégis csak elfogadta a vakcinát, majd pofátlanul fikázta a Kormány oltási programját! Boldog Nőnapot!"– írta Gyula Budai

Hagyjuk figyelmen kívül, hogy anyanyelvünk – a magyar – szabályai szerint a megszólítás után felkiáltójel dukál és hogy a kormányt a szervilizmustól függetlenül kis k-val írják, a mégiscsak-ot pedig egybe! Némi gyomorforgással tegyük túl magunkat azon is, hogy nőnapi jókívánsága előtt „kedvesen” pofátlannak és fikázónak titulál épp ezen az ünnepen egy nőt! Nem meglepő ez tőle, és tudjuk: a stílus – maga az ember…

De maradjunk csak a formális logikánál! Annak alapvető szabálya az ellentmondás elkerülésének törvénye:

Két egymásnak ellentmondó gondolat nem lehet egy időben és ugyanabban vonatkozásban igaz”.

Mit is állít Budai Gyula? Egyrészt, hogy Kálmán Olga oltásellenes. Másrészt, hogy elfogadta a vakcinát, azaz beoltatta magát. Harmadrészt, hogy K.O. – hadd fogalmazzunk másképp mint Budai – „támadta” a kormány oltási programját.

Először is tisztázzuk, hogy Kálmán Olga oltásellenes-e, megáll-e Budai vádja!

Első állítás. Aki oltásellenes, az ellenzi az oltást, és aki ellenzi az oltást, az nem fogadja el el a vakcinát. (Hacsak nem kényszerítik rá. S szóba jöhet például egészségügyi, elismertségi és más ok is egy-egy vakcinafajta elutasítására. Ám ettől az oltásellenesség még önmagában, és az adott oltástól függetlenül is elégséges ok a vakcina elutasítására).

Második állítás. Kálmán Olga elfogadta a vakcinát (méghozzá önként).

Következtetés: Kálmán Olga NEM ellenzi az oltást, így NEM is lehet oltásellenes.

És akkor már csak az a kérdés, veselkedjünk-e neki a Budai-féle feladványnak: aki bizonyítottan NEM oltásellenes, támadhatja-e okkal a NER-kormány (higgyük má’ el, hogy létező és pont tökéletes) oltási programját? Inkább ne strapáljuk magunkat ennek a hosszas boncolgatásával! Hisz’ hallani vélem az olvasók kórusát: naná…