Kiakadtak a pszichológusok és a politológusok Kubatov Gábor szavain
Kubatov Gábor, a Fidesz pártigazgatója, a Ferencvárosi Torna Club elnöke szerint ugyanis aki nem fideszes, az nem örülhet a labdarúgó-válogatott angliai sikerének.
A magyar labdarúgó-válogatott történelmi sikert ért el, 4-0-ra nyert Angliában. Honfitársaink az Aranycsapat 1953. novemberi 6:3-as diadala óta először tudtak nyerni a szigetországban. Kubatov Gábor erre azt írta a Facebookon: „A tegnap este futballgyőzelme jobban fájt a kommunistáknak, mint április 3”. Vagyis ha siker van, az csak a Fidesz sikere lehet.
Az a napnál világosabb, hogy a kormánypárti politikus megjegyzésének célja még inkább élezni az elképzelést, miszerint: aki nincs velünk, az ellenünk van. Kubatov e bejegyzésével igyekszik kisajátítani a magyar labdarúgók sikerét, megbélyegezni a más politikai nézeteket vallókat, de talán ennél is nagyobb bűn, hogy ezzel konkrétan tovább ássa az ideológiailag eleve szétfeszített országban a már így is feneketlen mély árkokat – írja a Népszava.
A lap a kormánypárti megnyilvánulások miatt több pszichológust, szociálpszichológust és politológust faggatott arról, mi a véleményük ezekről a mondatokról, és egyöntetűen elítélően szóltak a Kubatov-féle gondolatokról. Névvel azonban nem óhajtottak nyilatkozni.
„Az efféle megnyilatkozásokat konkrétan undorítóknak találom. Nagyon nem szerencsések” – mondta egyikük, kiemelve, hogy keresztény érzelmű emberként viszonyul a témához, mégis ez a véleménye.
Volt, aki szerint egy eleve árkokkal szabdalt országban az ilyen beszéd kimeríti a bűn kategóriáját, politikai haszonszerzés lehet csak a célja, miközben miért ne lehetne elképzelni, hogy olyasvalaki, aki nem szimpatizál a Fidesz politikájával, sőt, ellene szavazott április 3-án, örülne egy ilyen szenzációs labdarúgó eredménynek?!
Megint másvalaki arra hívta fel a figyelmet: noha rengeteg ellenzéki kritizálta a stadionépítési programokat, a futballba öntött milliárdokat, ez nem jelenti azt, hogy egy, az Aranycsapatét idéző világraszóló sikernek ők ne örülhetnének. Egy szakértő pedig azt hangsúlyozta, „Egy normális országban, egy efféle siker esetén mindenki – politikai oldaltól függetlenül – egységesen örülne egy ilyen nagy győzelemnek.”