Tíz tény, amit eddig biztos, hogy nem tudott a csornai Charles Bronsonról

HírKlikk 2017. március 14. 12:03 2017. márc. 14. 12:03

Csorna-Budapest-Brüsszel-Budapest állomások érintésével Áder János ismét megérkezett az államfői székbe. Hivatalos életrajza bárhol elolvasható, az atv.hu azonban összeszedett néhány kevésbé köztudomású információt a köztársasági elnök múltjából.

Édesapja egy csornai lányba szeretett bele, ezért hagyta maga mögött az alig száz fős Győr-Moson-Sopron megyei Maglócát, ahol Áder nagypapája cipészként kereste a betevőt.

Még a nála idősebb srácokat is ámulatba ejtette, hogy a nyolc-tíz éves Jancsi, fagyban vagy kánikulában, de rendszeresen feltekert a Hansági főcsatornára pecázni.

Barátai szerint nem volt balhés gyerek, cigi, pia egyáltalán nem érdekelte, lányok módjával, zenében inkább a rockra bukott, ha minden igaz a Deep Purple-re és a Black Sabbathra.

Áder egyvalamiben sosem értett egyet haverjaival, és ez a Fradi volt. Ő ugyanis Vasas-drukker, ami állítólag még családon belül is generált feszültségeket.

Orbán Viktor azért nevezte "brigadérosnak" egy 2012-es videóban, mert fővárosi jogászhallgatóként hétvégenként olykor együtt pakolták a csirkéket és a guanót egy alföldi baromfitelepen.

1983-85 között a VI. kerületi tanács lakásügyi osztályán volt előadó, majd öt évig az MTA Szociológiai Kutatóintézetében dolgozott, ahol a T. Ház törvényalkotói munkáját tanulmányozta.

Orbán Viktorral akkor akadt össze a bajsza, mikor a 2002-es választási vereség után őt kiáltották ki első számú felelősnek. A 2006-os kampányban már bele sem szólhatott a Győr-Moson-Sopron megyei lista összeállításába.

Brüsszeli "száműzetése" annak volt köszönhető, hogy 2007-ben a Magyar Nemzetben megjelent, Schmidt Mária ante portas? című cikk anonim szerzője őt nevezte meg egy formálódó jobboldali párt lehetséges vezetőjének.

Hazai "rehabilitációja" azzal vette kezdetét, hogy Orbán 2011-ben őt kérte fel a választójogi reform kidolgozására. Sokan Áder nevéhez kötik a "győztes mindent visz" elv megerősítését a körzetében nyertes képviselő után is járó kompenzációval.

Csapody Miklós MDF-es képviselő nevezte el "csornai Charles Bronsonnak", miután az átszavazókat lebuktatva, saját frakcióját pedig visszafogva, az ellenzék által javasolt Sólyom Lászlót juttatta az államfői székbe - összesen három pluszszavazattal.
Forrás: atv.hu