Nem okozott gondot Új-Zéland a magyar férfi vízilabda-válogatott számára

HírKlikk 2019. július 15. 13:26 2019. júl. 15. 13:26

Gálázva startolt a vébén a magyar férfi vízilabda-válogatott. Märcz Tamás csapata rögtön az első pillanattól kezdve uralta a a világbajnokság első csoportmeccsét Dél-Koreában.

Az első negyedben Új-Zéland még relatíve tartotta magát (0-4), viszont a második negyed végére már azért kialakult a reális, nagy különbség, és 11-1-es állással mehetett a magyar válogatott a szünetre - derül ki a 24.hu cikkéből.

A második félidő még lassabbra sikeredett, Märcz többet variálhatott, tesztelhetett, a magyar győzelem nem volt veszélyben.

Eredmény, vízilabda, férfiak, C csoport, 1. forduló:

Magyarország – Új-Zéland 24-4 (4-0, 7-1, 6-2, 7-1)
gólszerzők: Zalánki 4, Manhercz, Vámos, Bátori, Angyal 3-3, Jansik Sz. Varga Dé., Mezei 2-2, Hárai, Sedlmayer 1-1, illetve Pike 2, Clark, Small 1- 1

Magyarország: Nagy V. – Vámos, Varga D., Sedlmayer, Jansik Sz., Hárai, cserék: Angyal, Bátori, Mezei, Zalánki, Vogel (kapus)

Forrás: 24.hu