Magyar tankcsata

Dr. Dávid Ferenc       2022. február 7. 17:15 2022. feb. 7. 17:15

Behívták Magyarországra az EBESZ-t, vagyis az Európai Biztonsági és Együttműködési Szervezetet. Azért hívták őket, hogy „teljes körű választási megfigyelési missziót” hajtsanak végre április 3-án. (…) Ilyen „teljes körű missziót” legfeljebb katonai junták honába szokott vezényelni az EBESZ, esetleg emberevő vidékekre – nem pedig olyan ezeregyszáz éves, demokratikus kultúrállamokba, mint szép hazánk. Ócska provokációról van tehát szó. (…) Kádár szovjet tankokat hívott, ezek meg az EBESZ-t. (Pilhál Tamás – Tankok helyett EBESZ – Magyar Nemzet)

Gyorsan tisztázzunk valamit az elején: az EBESZ nem katonai szövetség: nincsenek repülőgépei, hajói, rakétái és tankjai. A biztonság és stabilitás megőrzése érdekében gyakorolt fő funkciói: a korai előrejelzés, a konfliktus-megelőzés, a válságkezelés és a válságok megoldását követő rehabilitáció. A biztonságot átfogó és kooperatív módon kezeli, mivel a biztonság minden szektorával egységesen foglalkozik. Pilhál félrevezeti az olvasót, amikor a nemzetközi szervezettel és a magyar választásokkal kapcsolatban a „behívás” kifejezést használja, arra utalva, hogy Magyarországra (1956), Kazahsztánba (2022) – hogy a többit ne soroljam – „behívták” a szovjet/orosz fegyveres csapatokat, élen a harckocsi hadosztályokkal. Közismert, hogy a szovjet/orosz fegyveres erőket soha nem kellett invitálni, jöttek-mentek ők maguktól a nagyhatalmi érdekek érvényesítése érdekében. A jegyzet írója ezt pontosan tudja, mégis „behívást” emleget, holott nyilvánvaló, hogy semmilyen megszállásról nincs szó. Ez a szóhasználat, ez a megtévesztő fogalmazás még a Pilhál família hazugság-rangsorában is az élmezőnybe kívánkozik.

Pilhál T. bértollnoknak nagyon fáj, hogy „ezeregyszáz éves demokratikus kultúrállamunkban” teljes körű választási megfigyelésre kerül sor,  hamarosan viszonylag nagy létszámú és békés szándékú EBESZ-misszió érkezik hazánkba. 

  • Azon természetesen nem vitatkozom, hogy államiságunk ezeregyszáz éves, de hogy demokratikus és kultúrállam lennénk, ahhoz azért lenne néhány szavam. Pilhál gazdái lábbal tiporják az alapjogokat, hogy csak a legutóbbi gyalázatra utaljak: megengedő alkotmánybírósági határozat ellenére, továbbra is tiltják a szabad sajtó informálódását az egészségügyi intézményekben. Magyarul: a jövőben is a hatalom mondja meg, hogy ki tudósíthat a kórházakban lévő állapotokról. Ameddig pedig a Demeter Szilárd nevű kormánybiztos (a Petőfi Irodalmi Múzeum főigazgatója) osztja az észt és a pénzt, addig nekem Pilhál T. ne papoljon kultúrállamról. Katonai juntáról még valóban nem beszélhetünk, de harcias nyilatkozatokban már igen jók vagyunk.

  • Minden magyarok legkiválóbb amazonja (Varga Judit miniszter) viszont emígy fogadja a nemzetközi delegációt: „Az elmúlt években is jelen voltak hasonló missziók hazánkban, sőt, mi is előszeretettel küldünk megfigyelőket más országokba. Bevett szokás, rutin. Egy dolog biztos: egy szabad, tiszta és demokratikus választásnak lehetnek majd szemtanúi az EBESZ munkatársai, viszont ez csak akkor valósulhat meg teljes mértékben, ha missziójuk során nem próbálnak beavatkozni a magyar választásokba. Bízunk abban, hogy látogatásuk ideológiai és politikai elfogultságtól mentes lesz. Várjuk őket sok szeretettel gyönyörű országunkban!”  Teljesen megzavarodtam: a kormánylap véleményvezére „behívott” harckocsizó egységekhez hasonlítja az EBESZ-misszió tagjait, ezzel szemben Judit asszony tárt karokkal várja a nemzetközi delegációt.

Az MN-jegyzet írója tehát nincs egy platformon a magyar igazság „Istenasszonyával”.„Kultúrállamunk” és a sajtószabadság jelenlegi körülményei között ilyen ellentmondás akár végzetes is lehet a firkász számára. Kit „hívjunk be” Pilhál védelmére?