A lakossági megkereső

Föld S. Péter 2019. május 13. 10:27 2019. máj. 13. 10:27

Jó tudni, hogy vannak még olyan önkormányzatok Magyarországon, ahol a lakosság szava is számít. Nem minden önkormányzat ilyen, van olyan is, ahol még csak nem is válaszolnak az ott lakók leveleire, bejelentéseire, de a XII. kerületi önkormányzat szerencsére nem tartozik a renitensek közé. Ott, ha lakossági megkeresés érkezik, amilyen gyorsan csak lehet, teljesítik.

Főleg, ha az illető lakossági megkeresőt Tiborcz Istvánnak hívják. Előre kell bocsátanunk, nem biztos, hogy Tiborcz István intézte el, hogy a japán nagykövetség előtti útszakaszon ne lehessen parkolni. Nem biztos, csak minden jel erre mutat. Ő lett ugyanis a szembeszomszédja a japán nagykövetségnek, mely utóbbi egy kis táblán volt kénytelen tájékoztatni a hozzájuk érkezőket. A tábla szövege arra hívta fel a figyelmet, hogy az ügyes-bajos dolgaikat intézni kívánók a kevés parkolóhely miatt inkább taxival, vagy tömegközlekedéssel jöjjenek.

A történet előzménye, hogy Tiborcz István, aki nem csupán Orbán Viktor miniszterelnök veje, de a 32. leggazdagabb magyar is egyben, 2017-ben vásárolt egy villának kinéző kis házikót a budapesti japán nagykövetség épületével szemben. Ezt követően jött a lakossági megkeresés, amely arra irányult, hogy változtassanak a várakozás rendjén, mire a hivatal példás gyorsasággal intézkedett. Mégpedig úgy, hogy a japán nagykövetség melletti útszakaszon várakozási tilalmat vezettek be, míg Tiborczék villának látszó házikója előtt négy órát lehet várakozni.

Vagyis, aki Tiborczékhoz érkezik vendégségbe, üzleti ügyben, vagy csak úgy, négy órán át parkolhat, a japán követség vendégei és dolgozói – utóbbiak általában nyolc órát töltenek a munkahelyükön - oldják meg a parkolást úgy, ahogyan tudják. Például oly módon, hogy taxival érkeznek, vagy tömegközlekedéssel.

A történetnek van tanulsága. Mégpedig az, hogy vannak olyan önkormányzatok, ahol odafigyelnek a lakossági megkeresésekre, és ez alól még a miniszterelnök vejétől érkező megkeresés esetén sem tesznek kivételt.