Orbán Viktor: az ónos eső okozza a legtöbb aggodalmat
|
2026. január 10. 10:20
2026. jan. 10. 10:20
Az ónos eső okozza a legtöbb aggodalmat, a csúszásveszély extra körültekintést igényel – mondta Orbán Viktor miniszterelnök a Facebook-oldalára pénteken feltöltött videójában.
A miniszterelnök – miután telefonon kért jelentést az aktuális hóhelyzetről Pintér Sándor belügyminisztertől – elmondta: az utak járhatóak. Hozzátette: az egészségügyön „nagy nyomás van", sok a kéz-, ujj- és lábtörés, ugyanakkor a nehéz időjárási viszonyok miatt nem kell átütemezni betervezett műtéteket.
Közölte: az ónos eső okozza a legtöbb aggodalmat.
A helyzet nem könnyebb lesz, hanem nehezebb. A havazás mellé, ha bejön az ónos eső miatti csúszásveszély, az extra körültekintést igényel – mondta, kiemelve, mindenkit arra kér, „akinek dolga van, tegye, de óvatosan, lassan, nyugodtan, körültekintően".
„Vigyázzon mindenki magára, vigyázzunk egymásra" – mondta a kormányfő.
Forrás:
MTI