Rákay Philip cégéé lett Tiborcz István egykori villája
Április óta Rákay Philip érdekeltségébe tartozik az a badacsonytomaji nyaraló, amely nemrég még a miniszterelnök veje, Tiborcz István portfóliójának része volt – írja a 24.hu.
Rákay, aki korábban a Magyar Televízió vezérigazgató-helyettese és fideszes önkormányzatok tanácsadója is volt, a Tiborcz-portfólióból egy olyan társaságot vásárolt meg, amely februárban szerezte meg a 19. században a Ranolder János veszprémi püspök nyaralójaként szolgáló villa tulajdonjogát – tudatja a cikk.
Az 1864-ben klasszicista stílusban, Szentirmay József tervei alapján épült, felújításra szoruló villához egy csaknem négyezer négyzetméteres telek is tartozik.
A jelentős felújításra szoruló ingatlant – éveken át tartó pusztulása után – 2017 nyarán Orbán Viktor miniszterelnök veje, Tiborcz István cége vásárolta meg. A Magyar Nemzet akkori információi szerint, a BDPST Zrt. banki követelésként vette meg a Ranolder-villát és a hozzá tartozó birtokot. Bár Badacsonytomaj önkormányzatának elővásárlási joga volt az épületre, a település polgármestere, Krisztin N. László akkor azt mondta a lapnak, nincs százmillió forintjuk a vételár kifizetésére és további pénzük sem a felújításra – írja a 24.hu.
A cikkből kiderül, hogy Tiborcz cége egy évvel később, 2018-ban túladott az ingatlanon, a vevő a Zemplén Market Zrt. volt, amely mint azt a hvg.hu megírta, 135 millió forintos értéken vitte be a villát az újonnan létrehozott Ranolder Villa 1864 Kft.-be. Ezt a társaságot vásárolta meg aztán a Rákay Philip kizárólagos tulajdonában álló Norton Consulting Zrt.
Címoldali kép: Mészáros Zoltán /Fortepan