Ezüstérmes a junioroknál Szalai Fanni a triatlon világbajnokságon

HírKlikk 2024. október 18. 19:55 2024. okt. 18. 19:55

Ezüstérmet nyert a junior nők versenyében Szalai Fanni a triatlonosok spanyolországi Torremolinosban zajló világbajnokságának második napján.

A Team Újbuda 2008-as születésű junior Európa-bajnoka Ambre Gasset-val küzdött a győzelemért pénteken, a 750 méter úszás és a 20 kilométer kerékpározás után az 5 kilométer futás végére ketten maradtak az élen, végül a francia erősebbnek bizonyult a hajrában és két másodperccel hamarabb ért célba – a nemzetközi szövetség oldalának közvetítése alapján.

A vb-n 18 fős küldöttség képviseli a magyar színeket. Csütörtökön az U23-as korosztályban a lányoknál Horváth Karolina Helga győzött, a fiúknál pedig Kiss Gergely bronzérmet szerzett. Pénteken délben hatodik lett Mocsári Bence a PTS5-ös kategória versenyében a paratriatlonosok között.