Milák Kristóf és Kapás Boglárka olimpiai szintes

HírKlikk 2024. április 10. 20:20 2024. ápr. 10. 20:20

Senánszky és Telgedy is közel volt az olimpiai szinthez úszó országos bajnokság szerdai versenynapján.

Milák Kristóf olimpiai indulást érő idővel nyert 50 méter gyorson szerdán a Duna Arénában zajló úszó országos bajnokságon.

A Honvéd olimpiai bajnoka 21.89 másodperces egyéni csúccsal csapott célba, amivel teljesítette a párizsi indulási „kritériumot" (21.96).

Milák korábban 100 és 200 méter pillangón már biztosította helyét a francia fővárosban sorra kerülő ötkarikás játékokon, 50 méter gyorson rajta kívül még Szabó Szebasztiánnak van meg a szintje.

Kapás Boglárka olimpiai indulást érő idővel nyert 200 méter pillangón szerdán a Duna Arénában zajló úszó országos bajnokságon.

A harminc éves magyar versenyző 2:08.15 perccel csapott célba, így teljesítette a 2:08.43-as párizsi szintet.

„Nagyon boldog vagyok, mert a pályafutásom során sohasem kellett még ilyen sokáig kergetnem az olimpiai szintidőt. A legfontosabb az volt, hogy ne görcsöljek rá erre, szerintem eddig talán ez volt a legnagyobb akadály" – nyilatkozott az M4 Sportnak a futam után.

Kapás – aki ebben a számban 2019-ben, Kvangdzsuban világbajnok volt – az ötödik olimpiájára készülhet. Legjobb ötkarikás eredményét elérve 2016-ban, Rio de Janeiróban 800 méter gyorson bronzérmet nyert.

Senánszky Petra 50 méter gyorson, Telegdy Ádám pedig 100 méter háton közel volt az olimpiai szinthez a Duna Arénában zajló úszó országos bajnokság szerdai versenynapján.

Az uszonyos úszásban sportági legendának számító Senánszky 25.05 másodperccel győzött, ezzel 35 századdal maradt el az ötkarikás induláshoz elvárt eredménytől (24.70).

Telegdy – akinek 200 méter háton van már szintje, de jelenleg csak harmadik a magyar rangsorban – 53.76 másodperccel nyert. Mindössze két századdal jobb időre lett volna szüksége a szint megúszásához, igaz, ebben a számban már hárman is rendelkeznek az előírt eredménnyel.