Összejött a magyar dupla

HírKlikk 2021. március 7. 18:06 2021. márc. 7. 18:06

Liu Shaolin Sándor arany-, Liu Shaoang ezüstérmet nyert vasárnap 1000 méteren a rövidpályás-gyorskorcsolyázók világbajnokságán, a hollandiai Dordrechtben.

A Nemzeti Sport számol be arról, hogy ismét sporttörténelmet írt a gyorskorcsolyázó testvérpár.

Korábban, 2016-ban összehozták, hogy két magyar állhasson a világbajnoki dobogón. Akkor Liu Shaolin Sándor az első, Liu Shaoang a harmadik helyen végzett.

Most azonban a férfiak 1000 méteres döntőjében a Liu testvérek remekül futottak, de emellett zseniálisan fogták a pályájukat, az ellenfeleknek esélyük sem volt előzésre, így Liu Shaolin immár kétszeres világbajnoknak mondhatja magát és testvére Liu Shaoang – aki jelenleg vezeti az összetett versenyt – állhatott fel a dobogó második helyére.

Az összetett verseny végső sorrendjét a 3000 méteres szuperdöntő dönti el.

Forrás: nemzetisport.hu