A múlt héten több mint 80 ezren fordultak orvoshoz influenzaszerű tünetekkel
Január 27. és február 2. között országszerte 83 600-an fordultak orvoshoz influenzaszerű tünetekkel – a figyelőszolgálatban részt vevő orvosok jelentései alapján végzett becslés szerint.
Akut légúti fertőzés tüneteivel 322 600 ember fordult orvoshoz – közölte a Nemzeti Népegészségügyi és Gyógyszerészeti Központ (NNGYK) heti jelentésében csütörtökön a honlapján.
Az 5. héten influenzaszerű megbetegedéssel orvoshoz forduló betegek 46,1 százaléka 14 év alatti volt, 28,1 százaléka a 15-34 évesek, 19,4 százaléka a 35-59 évesek, 6,4 százaléka pedig a 60 éven felüliek korcsoportjába tartozott.
Az év 5. hetében tizenhét közigazgatási területen nőtt, három területen csökkent az influenzás tünetekkel orvoshoz fordulók száma az előző héthez viszonyítva. A legtöbb beteg Tolna, Veszprém és Somogy vármegyében volt, a legkevesebb Zala, Komárom-Esztergom és Csongrád-Csanád vármegyében.
Kórházba az 5. héten 317 ember került súlyos, akut légúti fertőzés miatt, közülük 34-nek volt szüksége intenzív/szubintenzív ellátásra.
A múlt év 40. és 2025. 5. hete között összesen 4 911 vizsgálati anyagot dolgoztak fel az NNGYK laboratóriumában, ahol 971 mintában az influenza valamely típusát, 508-ban Covid-19 fertőzést igazoltak.
MTI
A KlikkTV témához kapcsolódó korábbi, 2025. január 20.-i adása itt nézhető meg: