A választás után lemondott három helyettes államtitkár
Nem várta meg az új kormány megalakulását és lemondott három helyettes államtitkár – vette észre a hvg.hu.
A csütörtök esti Magyar Közlöny szerint 2026. április 16-ai hatállyal lemondás miatt megszűnik a megbízása Pósánné Rácz Annamáriának, a Kulturális és Innovációs Minisztérium felsőoktatásért és felnőttképzésért felelős helyettes államtitkárának, aki Pósán László – most távozó – Fidesz-képviselő feleségeként lett kormányzati szakmai vezető.
2026. május 6-ai hatállyal távozik posztjáról Besesek Botond és Csákiné Gyuris Krisztina, a Nemzetgazdasági Minisztérium adószabályozásért és számvitelért, illetve fogyasztóvédelemért és kereskedelemért felelős helyettes államtitkára is.
Ilyen esetekben a megbízás a lemondással automatikusan megszűnik, a miniszterelnöki határozat pedig ennek tényét rögzíti.