Fóliázzák össze Dúró Dórát és Csák Jánost, az értelmes többség foglalkozzék a valós problémákkal!

HírKlikk 2023. november 8. 15:05 2023. nov. 8. 15:05

Fóliázzák össze Csák János kultúráért is felelős minisztert a szélsőjobbos Dúró Dórával, beszéljék meg egymással, miként lehet alkalmazni a gyermekvédelmi törvény ostoba rendelkezéseit, és ne keltsenek hisztériát a World Press fotókiállítás kapcsán. Az értelmes többség pedig foglalkozzék a valós problémákkal, például a gyermekszegénységgel, a szegregált oktatással, a pedagógushiánnyal – tanácsolja a Magyar Ügyvéd Blog legfrissebb, a Magyar Nemzeti Múzeum főigazgatójának menesztése kapcsán született bejegyzése.

Ha a legnépszerűbb internetes keresőbe beütjük a „szexképek” szót, 1,4 millió találatot kapunk; ha a „szexvideók” fordulattal próbálkozunk, akkor 3,2 millió lesz a találatok száma – mindehhez képest pedig a magyar háztartások több mint 90 százaléka rendelkezik szélessávú internet-hozzáféréssel, köztük persze a gyermekes családok is.

Ezzel vezeti fel a Magyar Ügyvéd Blog a legfrissebb posztját, amely a Magyar Nemzeti Múzeum főigazgatója,. L. Simon László azonnali hatállyal történt kirúgásának apropójából született. A világ egyik leghíresebb és legnagyobb fotókiállítását, a World Press Photo rendezvényét a világ harminc prominens helyszínére vitték el, köztük Budapestre.

Ám Dúró Dóra, a szélsőjobbos Mi Hazánk parlamenti képviselője törvényességi felügyeleti eljárás lefolytatását kérte Csák János kultúráért is felelős minisztertől a kiállítás kapcsán, miután a képeken megjelenítik az LMBTQ-közösségek elleni erőszakot, ráadásul egy távol-keleti meleg idősotthont ábrázoló képsorozat is szerepel, amelyen női ruhába és tűsarkúba öltözött férfiak rúzsozzák magukat. Nem is harcolt hiába a „gyermekek védelme érdekében”, mert a miniszter felszólította a múzeum vezetőjét, L. Simon Lászlót, hogy a fotótárlatot tegye elérhetetlenné a 18 év alatti látogatók számára. Ő azonnal meg is tette, amit tehetett: meghirdette, hogy a tárlat látogatása korosztályhoz kötött. A muzeális intézményekről szóló törvény ugyanakkor kimondja: ezek az intézmények mindenki számára nyilvánosak.

„Szerencsétlen főigazgató csapdahelyzetbe került. Melyik ujját harapja? Tegyen eleget a miniszter jogellenesnek tűnő utasításának? Értelmezze a gyermekvédelmi törvény homályos szabályait?” – írja Magyar György, aki szerint L. Simon a középutat választotta, s a látogatókra bízta, mit kezdenek Csák János döntésével, mert neki nincsenek hatósági eszközei a jegyet váltók szűrésére. Amiben valószínűleg igaza is van – jegyzi meg a szerző.

A szakminiszter azonban azonnali hatállyal menesztette L. Simont, azzal az indokkal, hogy a főigazgató elmulasztotta az intézménytől elvárható jogkövető magatartást, a jogellenes helyzet megszüntetésére irányuló felhívásnak sem tett eleget. „De vajon a jogalkotó teremtette végtelenül ostoba helyzetért tényleg a múzeumvezetőn kell elverni a port?” – teszi fel a költői kérdést az ügyvéd a posztban. 

A szerző kivesézi a gyermekvédelminek csúfolt 2021-es törvénymódosítást, amit kezelhetetlennek tart, majd gúnyosan leszögezi: „Felesleges korhatárossá tenni kiállításokat, felesleges könyveket befóliázni, bezúzni, indexre tenni. Tessenek betiltani az internetet, az talán megoldást jelentene”. Mint hozzátette: igaz, akkor végképp kiiratkozunk a demokratikus államok közösségéből, majd megjegyezte, hogy nem vagyunk túl messze ettől.

„A Kádár-rendszer nagyhatalmú, hírhedt kultúrpolitikusa, a cenzúra atyja, Aczél György is büszke lenne rá, hogy szellemi örökségét a NER miként tette magáévá!” – mutat rá Magyar György, emlékeztetve arra, hogy mindeközben a tényleges gondokkal – például a gyermekszegénységgel, a szegregált oktatással, a pedagógushiánnyal – nem akarnak szembenézni. Inkább a szélsőjobb ostoba törekvéseihez asszisztálva, amiatt aggódnak, hogy egy nemzetközi hírű fotókiállításon van néhány kép, amely állítólag alkalmas az ifjú nemzedék megrontására.

Ez jó lehet a közbeszéd alakítására, a figyelem elterelésére, ám nem vezet sehová. Legfeljebb annyi derül ki, hogy Csák János a Mi Hazánk szekerét tolja, hiszen amíg Dúró Dóra nem tiltakozott a World Press Photo képei ellen, addig a kiállítás tartalma senkit nem zavart. „Megoldást jelentene, ha a kultúráért is felelős minisztert összefóliáznák a szélsőjobbos képviselővel, és beszéljék meg egymással, miként lehet alkalmazni a gyermekvédelmi törvény ostoba rendelkezéseit. Az értelmes többség pedig foglalkozzék a valós problémákkal” – zárul a Magyar Ügyvéd Blog legfrissebb posztja.



Hírklikk

Támogasd a munkánkat, hogy egyre több tényfeltáró anyaggal, izgalmas riportokkal tartsunk ellent a kormányzati propagandának.

Támogatom
Támogatom