Képernyő-csökkentő programot indít a Bethesda Gyermekkórház
Jelentősen megnövekedett az elmúlt években a gyermekek képernyő előtt töltött ideje. Emiatt képernyő-időcsökkentő programot indított a Bethesda Gyermekkórház azért, hogy segítséget nyújtson a családoknak a virtuális tér feletti kontroll visszaszerzésében.
Depresszió, alvászavar, elhízás – csak néhány kiragadott példa arra, milyen káros hatásai vannak, ha valaki túl sok időt tölt el a képernyőt nézve. A Bethesda Gyermekkórház most egy Ingyenesen letölthető e-bookkal arra keresi a megoldást, hogy hogyan használjuk tudatosabban okos eszközeinket, miként szerezzük vissza az ellenőrzést a virtuális térben töltött idő és a hétköznapi valóság felett.
A program különlegessége, hogy bizonyítékokon alapuló módszereket és információkat gyűjtöttek össze egy egységes, szülők és gyerekek által könnyen érthető és alkalmazható rendszerben.
A gyerekek képernyőideje akkor fog nagyobb eséllyel csökkenni, ha a szülők ezt saját magukra nézve is bevezetik. Arra például érdemes figyelni, hogy az étkezőasztal képernyőmentes zóna legyen – ezt tanácsolja dr. Nagy Péter, a Bethesda Gyermekkórház gyermekpszichiátere, a módszertan szakmai megalkotója.
A Bethesda Gyermekkórház tudományos igazgatóhelyettese az InfoRádióban hangsúlyozta, hogy azért is veszélyes és káros a túlzásba vitt tévézés, számítógépezés vagy kütyüzés, mert ha egy idő után meg is próbáljuk félretenni ezeket az eszközöket, előfordulhat, hogy az utcára kilépve, komornak, szürkének, unalmasnak találjuk a környezetet.
A kórház öt alkalmas, képernyő-csökkentő programjának fő üzenete az, hogy jelentős és tartós változás kizárólag akkor érhető el, ha a családok a lecsökkentett képernyő-idő helyét tartalmas, közös, lehetőleg aktív programokkal töltik ki. Ehhez kínál konkrét ötleteket, gyakorlati támogatást a bárki számára ingyenesen letölthető e-book.