Még mindig Orbán beszédéről – ezúttal az AFP szemüvegén át

HírKlikk 2023. július 24. 20:50 2023. júl. 24. 20:50

Orbán Viktor bírálta az EU-t, mivel az szerinte a szövetségi állam híveként szervezi a „nagy lakosságcserét”, ami a szélsőjobb összeesküvés elmélete. A politikus, aki rendszeresen kirohan Brüsszel ellen, egyben azzal vádolta az Európai Uniót, hogy az LMBTQ-offenzívát folytat. A politikus ultrakonzervatív alapon elutasítja a menedékpolitika reformját – ezt emelte ki az AFP francia hírügynökség a tusnádfürdői beszédből.

A yahoo! által ismertetett tudósítás szerint Orbán úgy állítja be, mintha védelmezné az illiberális értékeket – ezt az elméletet kilenc évvel ezelőtt éppen ezen a nyári egyetemen hirdette meg. Tavaly azzal keltett felháborodást, hogy állást foglalt a fajok keveredése ellen. Most arról is beszélt, hogy Brüsszel támadja a hagyományos családot védelmező kormányokat. Ez egyébként visszatérő téma nála, ám civil szervezetek úgy értékelik, hogy a Fidesz több homofób intézkedést is hozott – emlékeztet a tudósítás.

A hatalom Orbán irányításával fokozatosan felszámolta a fékeket és ellensúlyokat, ami kiváltotta az EU bírálatát. A vége az lett, hogy a Bizottság több milliárd euró értékű támogatást fagyasztott be a jogállami aggályok miatt.