Molnár Zsolt: nem reménytelen a parajdi sóbánya megmentése
Videóhívásban jelentkezett be Parajdról a KlikkTV Mélyvíz című műsorában Molnár Zsolt országgyűlési képviselő, a Nemzeti Összetartozás Bizottságának MSZP-s alelnöke, aki útban Tusnádfürdő felé állt meg a katasztrófa sújtotta településen.
Molnár Zsolt a polgármesterrel közösen járta be Parajd azon részét, ahol az újjáépítés zajlik. Ezt követően mondta el, hogy nem reménytelen a sóbánya megmentése, sem a helyiek, sem a hatóság nem adta fel.
Az országgyűlési képviselő szerint nem csak önmagában a katasztrófa okoz problémát, hanem annak a hatása is az itt élő emberek számára, akik főként az idegenforgalomból, a turizmusból élnek. Vendéglősökkel, árusokkal beszélt, akik elmondták, hogy a fogyasztás és a forgalom harmadára-negyedére esett vissza. Molnár Zsolt ötödször jár Parajdon és saját maga is azt látja, hogy jóval kevesebben vannak, mint az előző években.
Éppen ezért kér mindenkit, hogy aki tud, segítsen! Az adományszámlára való befizetésen túl, a leghatékonyabb segítség, ha elmegyünk Parajdra és ott kiveszünk egy szállást, ahogy ő is tette a barátaival, vagy ha beülnek egy étterembe, esznek egy fagylaltot vagy vesznek parajdi emléktárgyakat, fürdősót stb. „Ne hagyjuk magukra a helyieket!” – kérte a nézőket, mivel – tette hozzá – rövid távon az idegenforgalom tud segíteni.
Kérdésre válaszolva elmondta, hogy az alapprobléma jelentősen mérséklődött, de nem szűnt meg. Pár napja üzembe helyeztek egy olyan szivattyúrendszert, amely azt a célt szolgálja, hogy a jelenlegi állapot ne romoljon tovább. Olyan végleges megoldás, ami egy újabb esőzés, áradás esetén megoldaná a problémát, még nincsen.
Hozzátette: a környék egyébként teljesen biztonságos, nyugodtan lehet kirándulni, strandolni, jobbnál jobb éttermek várják a vendégeket. Magyarországról hat-hét óra alatt el lehet jutni, a közlekedést nagyban megkönnyíti, hogy az Európai Uniónak köszönhetően, már nincs határellenőrzés, Marosvásárhelyig pedig autópálya vezet és onnan csak egy órányira van Parajd.