Orbán szerint már csak néhány óra, és még a Nap is másként fog sütni Brüsszel felett

HírKlikk 2025. január 20. 17:00 2025. jan. 20. 17:00

A nyugati világ egy patrióta, békepárti, migrációt elutasító, családpárti elnököt kapott Washingtonban, már csak néhány óra, és még a Nap is másként fog sütni Brüsszel felett – jelentette ki Orbán Viktor miniszterelnök hétfőn, a magyar EU-elnökséget értékelő budapesti konferencián.

„Új elnök Amerikában, nagy patrióta frakció Brüsszelben, nagy lelkesedés, kipróbált és hazájukat szerető hazafiak, indulhat tehát a nagy támadás: a Brüsszel elfoglalását célzó hadművelet második fázisát ezennel megindítom!" – fogalmazott Orbán Viktor azzal kapcsolatban, hogy a nap folyamán hivatalba lép az Egyesült Államok új elnöke, Donald Trump.

A XXI. Század Intézet és a Mathias Corvinus Collegium által szervezett, Sikeres magyar elnökség 2024 – esély az Európai Uniónak című tanácskozáson a miniszterelnök azt mondta: Brüsszelt egy oligarchia tartja megszállás alatt, amelyet a balliberális és a transzatlanti elit szervez meg.

Véleménye szerint ez egy olyan hatalmi rendszer, ami nem európai, hanem globális, nem demokrácia, hanem oligarchia, és nem a nemzetállamok szuverenitásán alapul, hanem föderális.

„Ott áll velünk szemben a progresszív liberális egységfront Soros György pénzével kistafírozva. Támadnak bennünket, mert szuverenisták, sőt, patrióták vagyunk. Támadnak, mert követeljük, hogy a jogállamiság Brüsszelre is vonatkozzon. Támadnak, mert követeljük, hogy a korrupció elleni küzdelem Brüsszelre is vonatkozzon" – fogalmazott Orbán Viktor.

Példaként hozta Didier Reyndersnek, az Európai Bizottság korábbi igazságügyi biztosának ügyét, aki évekig vádolta Magyarországot a jogállamiság megsértésével és korrupcióval, miközben most ő áll büntetőeljárás alatt korrupció és visszaélés vádjával. „És még ők oktatnak bennünket, akik a gerendát sem veszik észre a saját szemükben" – jegyezte meg.

Azt mondta: ismerik a „harcmodorukat", minden eszközt felhasználnak, ha kell, „ígérnek állást, ösztöndíjat, elismerést, rivaldafényt, hatalmat és pénzt", ha kell, fenyegetnek pénzzel, bírsággal, pénzügyi szankciókkal, szavazati jog-megvonással. Arra figyelmeztetett: mindig lesznek, akik megijednek, és azt hiszik, van kisebbik rossz, de ha ennek a zsarolási spirálnak nem vetnek véget most, akkor ez csak egyre rosszabb lesz.

Lengyelország példáját hozva a kormányfő úgy folytatta: aztán „jönnek az aktuális kedvencek, akik a zsoldjukban állnak, és a tagállamok nyakára ültetik őket". Úgy értékelt: a lengyel konzervatív kormányt valójában a brüsszeli bürokraták cserélték le a mai liberális lengyel kormányra.

Hangsúlyozta: ezzel szemben a jobboldal ereje nem Brüsszelből és nem a balliberális elit jóváhagyásából fakad, hanem az európai polgároktól kapott felhatalmazásból. Az európai választáson reális közelségbe került egy új jobboldali többség, amely leválthatja a brüsszeli elitet, a magyar elnökség pedig a változás szükségességét és lehetőségét is bebizonyította.

Orbán Viktor azt mondta, most sokkal kedvezőbb a helyzet, mint 2024-ben volt, mert nem csak a jobboldali erők erősödtek meg, de időközben a nyugati liberális politika „vezérhajója" is elsüllyedt.

A miniszterelnök új korszak kezdeteként beszélt Magyarország 2024-es uniós elnökségének fél évéről.

Kijelentette: a történelemkönyvekben ez az időszak úgy szerepel majd, mint „az az időszak, amelyben Donald Trump és az európai patrióták megkezdték a nyugati világ átalakítását", hiszen ma már általánosan elfogadott nézet, hogy egy „világrendszerváltás", a Kelet, Ázsia felemelkedésének korát éljük, „az angolszászok által kialakított és dominált világrend véget ért". A világ meghatározó hatalmi központjai most alakítják ki azokat az új gazdasági, politikai és kulturális kereteket, amikben élni fogunk, feltehetően hosszú évtizedeken keresztül – fogalmazott.

Hozzátette: Brüsszel az egyetlen geopolitikai központ, ahol nem foglalkoznak a világpolitikai változásokkal és azok következményeivel, az EU a versenyre való felkészülést sem kezdte el, ezért „az Európai Uniónak ki kellene józanodnia".

A miniszterelnök köszönetet mondott annak az ezernél is több embernek, aki a magyar uniós elnökség sikeréért dolgozott, élükön említve Bóka János szakminisztert. Azt mondta, akik pedig az elnökség ellen tettek, azokat „vigye el az ördög", „a Brüsszel megbízásából a magyarok ellen dolgozó magyarokat pedig dugja a pokol legmélyebb bugyrába".

A kormányfő úgy értékelt, Európa beteg embere ma az Európai Unió.

Hozzátette: a tünetek ismertek, hiszen az EU nem képes szavatolni Európa és közvetlen szomszédsága békéjét és biztonságát, Európa jólétét, nem képes megállítani az illegális migrációt, nem ad perspektívát a mezőgazdaságnak, Ukrajna uniós tagságával tönkretenné az uniós gazdákat.

Ugyanakkor, hangsúlyozta, „a vita, a felvetés, a tanácskozás a jövőben már kevés lesz", mert a meggyőzhetetlen brüsszeli bürokraták belátására nem lehet politikát építeni, hiszen miközben az EU kudarcot kudarcra halmoz, a brüsszeli intézmények folyamatosan erősödnek, és további hatásköröket vonnának el.

„Brüsszelben egyáltalán nem gondolják azt, hogy az unió beteg", szerintük az EU úgy működik, ahogyan kellene, eközben pedig „ma az európai integráció célja az integráció maga", egy nemzetek feletti bürokrácia kialakítása – mondta a miniszterelnök.

Orbán Viktor kiemelte: az Európai Unió meggyógyításához változás kell, amit „politikai eszközökkel, kívülről, és a Brüsszellel vállalt konfliktusokon keresztül lehet elérni". Persze, az unión belüli eszközöket is érdemes igénybe vennünk – tette hozzá, kijelentve, „valójában mi, Magyarország, a brüsszeli rendszer ellenzéke vagyunk".

A nagyfiúk gőzerővel dolgoznak, és nagy lendülettel készülnek az új korszakra – fogalmazott, példaként az új geopolitikai keretek kialakítását említve, „hogy közvetlen szomszédságukban rendben menjenek a dolgok, ne fenyegesse őket meglepetés vagy veszély", el akarják ismertetni a saját biztonságukhoz szükséges befolyási övezet feletti jogaikat.

Ezért áll az orosz-ukrán háború középpontjában Ukrajna NATO-tagsága, amit az oroszok bármi áron meg akarnak, és meg is fognak akadályozni, ezért bukkan fel a nemzetközi politika napirendjén Grönland, Kanada és Panama, ezért szerepel a napi hírekben a Dél-kínai-tenger és Tajvan sorsa is – jelentette ki Orbán Viktor.

Az új világrendre való nagyhatalmi felkészülés második terepeként a gazdaságot, azon belül is az új iparágakat és az innovatív technológiákat említette, kijelentve, „Kínában a tömegtermelés után, illetve mellett most állnak át a magas hozzáadott értékű, innovatív high-tech iparágakra", mint az elektromobilitás, az űrkutatás, a telekommunikáció és a mesterséges intelligencia. Hozzátette: ez a lényege Donald Trump gazdaságpolitikájának is.

A nyugati liberálisok az elmúlt évtizedekben kitalálták és fel is építették a woke-kapitalizmust, a nyugati liberális politikusok a versenyképesség és a teljesítmény szempontjait felcserélték a sokszínűség propagandájával. A verseny és a megtérülés elé helyezték azt a szempontot, hogy ők a történelem jó oldalán állnak, ők azok, akik a világ helyes rendjéért dolgoznak – fogalmazott.

A miniszterelnök hozzátette: ezzel megszüntették a gazdasági növekedést, az égbe repítették az inflációt, sorra zárnak be a gyárak, a bérek értéke aggasztóan csökken, de számukra „a fontos, hogy ők a jó emberek, akik erkölcsi szempontjaikkal felette állnak az egész világnak", példaként a zöld átállás és a zöld gazdaság tervét említette, ami „éppen most teszi tönkre az európai ipart".

Orbán Viktor hangsúlyozta: Amerikában ráébredtek, hogy ha ez így megy tovább, az egész világ, de Kína biztosan „elmasírozik mellettük", és legfeljebb a máshol gyártott szupermodern termékek felvevőpiacai lehetnek, azaz „a jövőt már nem ők írják, legfeljebb jó esetben olvashatják".

Ezért az Egyesült Államokban úgy döntöttek, hogy lejönnek a szerről – összegezte a helyzetet Orbán Viktor, hozzátéve, erről szól Donald Trump győzelme és az új amerikai elnök gazdaságpolitikája is.

A nagy versenyek harmadikjaként az államszervezés területét említette, miután „a nyugati liberális államszervezési modell, amit ők liberális demokráciának hívnak, megbukott, összeroppant saját súlya, pontosabban saját hibáinak súlya alatt".

A bukás helyszíne éppen szülőhazája, az Egyesült Államok: túlbürokratizált állami rendszer, agyonszabályozott gazdaság, mozgás- és cselekvésképtelen állam. Egy állam, amely végül már nem a polgáraiért, hanem a polgárai ellen dolgozik. Nos, ez ellen lázadtak fel az amerikaiak  – jelentette ki a miniszterelnök, hozzátéve, hogy ez „legitimálja az államszervezési módok közötti versenyt".

A negyedik terepeként az identitást, az összetartó erőt, az önazonosságot szolgáló politikák területét említette, kijelentve, „csak olyan erőközpont lehet sikeres, ahol az állami élet alapja a közös identitás: történelem, nyelv, vallás, csupa olyan dolog, amit a liberális demokrácia leírt, talán le is nézett, és meghaladottnak minősített".

Fél évig közvetlen közelről láttuk, mi folyik Brüsszelben, a velejéig beleláttunk – jegyezte meg a kormányfő, hozzátéve, „amit ott találtunk, az nem volt szép", hiszen ez az egyetlen geopolitikai központ, ahol nem foglalkoznak a világpolitikai változásokkal és azok ránk jelentette következményeivel, az  EU a versenyre való felkészülést sem kezdte el.

Ha így megy tovább, az unió a versenyből kimarad, a gazdasága megroggyan, a biztonságos élet feltételei pedig megszűnnek, ezért az Európai Uniónak ki kellene józanodnia, de ehelyett a ráivás korszakában van – összegezte a helyzetet Orbán Viktor.

„A magyar elnökség felemelte a béke zászlaját, kinyitotta a tűzszünet és a béketárgyalások ajtaját, megkezdte a harcoló felekkel való párbeszédet, és nyomás alá helyezte az európai vezetőket, hogy ők is indítsák újra a diplomáciát és a kommunikációt" – fogalmazott Orbán Viktor, hangsúlyozva, hogy ezt csak nemzeti alapon tehette meg Magyarország a békét ellenző uniós tagállamok többsége miatt.

Hozzátette: ennek ellenére kitartottak, és a mai napon büszkén adják át a békestafétát az új amerikai kormánynak. „Szép dolog a jó szándék, a bátorság, a diplomáciai ügyesség, a keresztény kötelességtudat, de a végén a békéhez erő kell" – indokolt.

Orbán Viktor úgy értékelt: a magyar elnökség, súlyos vitákat is vállalva, elmondta, hogy a háború gyengíti Európát, és hogy már „vereséget is szenvedtünk". Arra figyelmeztetett: nemcsak Ukrajna – amely már ráment a háborúra –, hanem az összes európai nemzetgazdaság veszít a konfliktus miatt.

Hozzátette, az EU-nak ki kellene józanodnia, de ehelyett még a "„áivás szakaszában" van: nem békét akar, hanem erőlteti a háborút, nem határvédelmet, hanem migránsokat akar, nem a családokat, hanem a gendert védi, nem megfizethető energiát, hanem zöldpolitikát akar.

Arra  figyelmeztetett: „ez nem focimeccs, nem az a kérdés, ki kinek az oldalán áll, ki kinek szurkol, ez nem játék, ez a háború és a harc a mi bőrünkre megy".

A miniszterelnök a magyar EU-elnökség eredményeit sorolva kiemelte: Magyarország – saját geopolitikai érdekeinek megfelelően – megoldotta Románia és Bulgária csatlakozását a határmentes európai térséghez, valamint megindította Albánia társulási tárgyalását, és minden balkáni országot közelebb hozott az Európai Unióhoz.

Emlékeztetett arra is: közös tervet fogadtak el az egyszerűbb gazdasági szabályozásért, a mezőgazdaság megerősítéséért és az energiaárak csökkentéséért.

Orbán Viktor kitért arra is: Giorgia Meloni olasz miniszterelnökkel az élen „lázadást" indítottak a brüsszeli migrációs politika ellen, valamint demográfiai tanácskozást tartottak az EU történetében talán először, és a zsidó élet értékeit elismerő dokumentumokat fogadtattak el az újjáéledő nyugat-európai antiszemitizmus „hullámverése mellett".

A miniszterelnök kiemelte azt is, hogy megalapították a Patrióták Európai Pártját, amely a nemzeti szuverenista gondolat erős képviseletét adja Brüsszelben.

Kitért arra: Magyarország is azon dolgozik, hogy nyertes legyen a most  formálódó új világberendezkedésben. Felidézte: a magyar gazdaság alapszerkezetét már a 2010-es évek elején modernizálták, az adórendszer súlypontját a munkáról a fogyasztásra helyezték, egymillió új munkahelyet és teljes foglalkoztatást hoztak létre folyamatos bérnövekedés mellett.

Hozzátette: a gazdaság és a társadalom középpontjába a családokat helyezték, új alapokra tették a kutatást és az innovációt, és megkezdték a legfejlettebb új iparágak kiépítését Magyarországon.

A liberális demokrácia helyett már 2010-től új, nemzeti, családot és közösséget védő, szuverenista alapon álló, keresztény hagyományokra építő új alkotmányt írtunk – folytatta a kormányfő, megjegyezve, Amerikában azt mondják  Magyarországról, hogy „mi már Trump voltunk Trump előtt".

Úgy értékelt, hogy Magyarország a gazdaság, az államszervezés és az önazonosság területén jól áll, a világ élvonalához tartozik, nem követő, hanem „pionír", mintateremtő, a bátor kísérletezők közé tartozik. Ezért vagyunk ikonjai a nyugati konzervatívoknak, és ezért utálnak bennünket szívből a nyugati liberálisok – közölte.

A kormányfő közölte, Magyarország az elmúlt 15 évben megvívott küzdelmei adják most a lehetőséget az új gazdaságpolitikára, amelynek politikai alapját a legutóbbi, a gazdasági semlegességről tartott, 1 millió 350 ezer ember által kitöltött nemzeti konzultáció adja.

Orbán Viktor azt mondta, a liberálisok a gazdasági semlegességet politikai fogásnak tekintik, holott ez a politikai irányzat kijelöli Magyarország helyét és útját, különutas politikáját a nemzetközi térben, egy olyan utat, amely különbözik, sőt ellentétes a brüsszeli elvárásokkal.

Kijelentette, „az Európai Uniót a mai vezetői elszigeteltté tették", nincs még egy olyan kontinens, amely ennyire elszigetelődött volna az új világrend minden fontos szereplőjétől. Ne tévesszen meg senkit, hogy az európai vezetők Magyarországot nevezik elszigeteltnek, ez ugyanis régi kommunista trükk, „mindig azzal vádolják meg az ellenfelüket, amit éppen ők csinálnak" – fűzte hozzá a kormányfő.

Kifejtette, Európa elszigetelte magát az új amerikai vezetéstől: az európai liberálisok démonként festették le Donald Trumpot, és erre az új amerikai kormányzat is emlékszik. Az unió elszigetelte magát Kínától azzal, hogy rendszerszintű riválisnak nevezte, és vámháborút indított ellene – közölte.

Úgy folytatta, az EU elszigetelte magát Oroszországtól is, miután az európai vezetők a sajátjukként hivatkoznak az orosz-ukrán háborúra, és úgy számolták fel az olcsó orosz energia és a fejlett európai technológia párosát, hogy annak semmit nem tettek a helyébe.

Hozzátette, az EU elszigetelte magát a jövő kontinensétől, Afrikától is. „A józan ész helyett az arrafelé végképp tájidegen LMBTQ- és genderpolitikát" szabják az együttműködés feltételéül – fogalmazott.

A miniszterelnök jelezte, mindeközben a magyar elnökség alatt Magyarország folyamatosan építette a jövőbeli együttműködést „az időközben fölényes győzelmet arató republikánus elnökkel", fenntartotta a kommunikációs csatornát és az észszerű energiabiztonságot garantáló együttműködést Oroszországgal, az Európába irányuló kínai high-tech beruházások csaknem fele Magyarországra érkezik, és a magyar vízipari, mezőgazdasági szaktudást mindenhol örömmel fogadják Afrikában.

„Ha ez így megy tovább, az unió lesz az új világrend abszolút vesztese. Mi köszönjük, de nem kérünk ebből a lúzerségből" - fogalmazott, jelezve, Magyarország barátokat, együttműködést, gazdasági kapcsolatokat, üzleti hasznot és előnyöket akar a nemzetközi politikában.

Nekünk, magyaroknak, szemben Brüsszellel, kimunkált stratégiánk van az elkövetkező világkorszakra; ennek eredményei nyilvánvalóak, ezeket még ellenfeleink is csak kínos szégyenkezéssel szokták vitatni – mondta.

Magyarországon mindenkinek van munkája, nálunk fizetik a családok egész Európában a legalacsonyabb rezsiárakat, az inflációt letörtük, olyannyira, hogy tavaly reálnyugdíj-emelésre is képesek voltunk, az inflációval egyező emelés fölött 150 milliárd forintot tudtunk még adni a nyugdíjasoknak. A bérek növekedésnek indultak, a családi adókedvezményt megduplázta a kormány, a diákhitel mellé bevezették a munkáshitelt, a költségvetési hiány csökken, az államadósság pedig nem nő – sorolta a miniszterelnök.

Kijelentette: senki sem vitatja, hogy 2025-ben a magyar gazdaság növekedése legalább kétszerese lesz az Európai Unió gazdasági növekedésének.

Hozzátette: 450 milliárd forint értékben indulnak beruházások, a magyar kis- és középvállalkozások 1400 milliárd forinthoz jutnak idén, a családok megtakarításai pedig az uniós átlag legalább másfélszeresét adják.

Hangsúlyozta, „a magyar elnökség középpontjában nem az uniós elnökség állt, hanem a magyar emberek", a Brüsszel-Budapest viszonyt is ennek megfelelően fogja alakítani a kormányzat, „ami történni fog, azt nem az Európai Unió érdekeiből, hanem Magyarország nagystratégiájából lehet levezetni".

Orbán Viktor azt is megjegyezte, idén már nem lesz tartható az a hozzáállás, hogy mi nem Európát akarjuk formálni, mivel az uniós gazdasági szabályok tartalma és minősége kihat a magyar szereplők teljesítményére is.

A KlikkTV témához kapcsolódó korábbi, 2024. január 26-i adása itt nézhető meg:



Hírklikk

Támogasd a munkánkat, hogy egyre több tényfeltáró anyaggal, izgalmas riportokkal tartsunk ellent a kormányzati propagandának.

Támogatom
Támogatom