Orbán Viktor egy videóban osztotta meg a Tisza Párttal kapcsolatos elméletét
|
2025. április 14. 17:45
2025. ápr. 14. 17:45
A Tisza Párt igent mondott Ukrajna uniós tagságára, ezzel megszületett Brüsszel és a Tisza Párt paktuma – kommentálta Orbán Viktor miniszterelnök a Facebook-oldalára hétfőn feltöltött videóban a Tisza Párt vasárnapi bejelentését, miszerint a „Nemzet Hangja" kezdeményezésükben a válaszadók 58,18 százaléka támogatta Ukrajna uniós tagságát.
Orbán Viktor úgy fogalmazott, „tegnap tiszta víz került a pohárba".
„Brüsszel az ukránbarát Tisza Pártot akarja hatalomra segíteni Magyarországon, cserébe a Tisza támogatja Ukrajna uniós tagságát" - jelentette ki a kormányfő, kiemelve, hogy ez tönkretenné a magyar gazdaságot.
Orbán Viktor arra szólított fel, „Ne hagyjuk, hogy a Tisza Párt Brüsszel kezébe adja Magyarország jövőjét a hatalomért cserébe! Ne hagyjuk, hogy ők döntsenek helyettünk! Irány a Voks2025! Döntsünk mi!"