Simicskó szerint a háború és Brüsszel gyengítették le a magyar gazdaságot, de 2025-ben erősödünk
Izgalmas esztendő áll előttünk; 2025 a magyar gazdaság erősödésének éve lesz - mondta Simicskó István, a Kereszténydemokrata Néppárt (KDNP) frakcióvezetője a közösségi oldalára feltett videóban, szerdán.
A kormánypárti politikus hozzátette: a háború, az elhibázott brüsszeli szankciók és az ezek eredményeképpen begyűrűző energiaválság legyengítették Európa és Magyarország gazdaságát. Az Európai Unió súlyos versenyhátrányba került a világ hatalmi centrumaival szemben.
Úgy fogalmazott: "végre optimistán tekinthetünk a külpolitikai folyamatokra", hiszen az amerikai politikában bekövetkezett fordulat hatására elérhető közelségbe került az orosz-ukrán háború lezárása. A béke pedig mindenképpen pozitívan hat a stagnáló uniós gazdaságokra - tette hozzá.
Kiemelte, hogy a politikai ellenfeleikkel ellentétben a magyar kormány nem ül ölbe tett kézzel, és nem külföldről várja a csodát. Ezért lett a 2025-ös költségvetés az új gazdaságpolitika költségvetése - mondta, hozzátéve: több pénzt fordít a kormány gazdaságfejlesztésre, béremelésre, otthonteremtésre és családtámogatásra.
"Egy stabil, kiszámítható jövőt szeretnénk biztosítani az embereknek, és együtt kívánunk működni a munkaadókkal", ezért tűzték ki célul az egymillió forintos átlagbér elérését Magyarországon.
Több mint 1600 milliárd forintot biztosítanak az oktatásban dolgozók bérére, ami pontosan duplája annak, amit a baloldal adott a pedagógusoknak 2010-ben.
Az egészségügyi dolgozók bére több mint négy és félszerese lesz annak, amelyet a baloldaltól kaptak az orvosok, ápolók és más szakdolgozók. Garantálják a 13. havi nyugdíj kifizetését, amelyet a baloldal elvett a magyaroktól.
A diákhitel mintájára munkáshitelt biztosítanak a dolgozó fiataloknak, valamint új otthonteremtési és lakhatási támogatásokat vezetnek be - sorolta a politikus.
Simicskó István hozzátette: 2025-ben a Demján Sándor Program keretében 1400 milliárd forintos pályázati forrást tesznek elérhetővé a magyar kis- és közepes vállalkozások támogatására, valamint idén több mint 300 új beruházás indul a közlekedési infrastruktúra, az oktatás és az egészségügy területén, amelyek összköltsége meghaladja a 8100 milliárd forintot.
A KlikkTV témához kapcsolódó korábbi, 2023. május 21-i adása itt nézhető meg: