Vatikáni közlemény: a pápa állapota továbbra is stabil

HírKlikk 2025. március 6. 05:00 2025. márc. 6. 05:00

Ferenc pápa állapota stabil maradt a nap folyamán – közölte a Szentszék a Gemelli klinika orvosaitól kapott információk alapján szerda este

Ferenc pápa napközben magas áramlású oxigénpótlást kapott, az éjszakai órákban gépi ventillációval segítik a lélegeztetését, ahogyan ez már az utóbbi napokban is történt.

Hétfő óta nem volt légzési rohama. A tüdőgyulladás fokozatosan gyógyul a betegség „normális lefolyását" követve – tette hozzá a szentszéki szóvivő. Matteo Bruni kijelentette: „időre és türelemre van szükség".

Az egyházfő kezelése huszadik napján a korábbinál intenzívebb légzési fizioterápiát végzett, valamint mozgásgyakorlatokat, a napot karosszékben töltötte és dolgozott is.

A Gemelli klinika tizedik emeletén található kórteremben a pápa részt vett a hamvazószerdai szertartáson, és fejét meghintették hamuval.

Telefonon felhívta a Gázavárosban található Szent Család templom plébánosát, Gabriel Romanelli atyát, akivel kórházi kezelése alatt többször is beszélt már.

Az orvosok továbbra is összetettnek értékelik a kórképet, és nem bocsátkoznak jóslásba az egészségi állapot alakulását illetően.

Hamvazószerdán a hagyományos bűnbánati körmenetet Róma történelmi dombján, az Aventinuson tartották meg. A résztvevők a bencés Szent Anzelm templomtól a korakeresztény Szent Szabina bazilikáig haladtak. A bazilikában Angelo De Donatis bíboros mutatott be misét. Felolvasta a Ferenc pápa írta homília szövegét, amelyet az egyházfő a reménynek szentelt.

A papok és hívők fejét hamuval hintették meg, amelyet Olaszországban az előző évi húsvét alkalmából használt és elégetett olajfaágakból készítenek.

Ferenc pápa 2013-as megválasztása óta csak egyszer történt meg, 2022-ben, hogy nem tudott jelen lenni a hamvazószerdai szertartáson, akkor térdbántalmai miatt.

Szerda este a Szent Péter téren több mint egy hete minden nap megismételt rózsafüzérimát Marcello Semeraro bíboros, a szentté avatási kongregáció prefektusa vezeti.

MTI

A KlikkTV témához kapcsolódó korábbi, 2023. december 25.-i adása itt nézhető meg: