A Dunaújváros kikapott a címvédőtől, a Ferencváros az Eurokupa-győztest verte a női vízilabda Bajnokok Ligájában

HírKlikk 2024. október 26. 20:10 2024. okt. 26. 20:10

A Dunaújváros hazai környezetben kikapott a Keszthelyi Ritával vízbe szálló, címvédő Sabadelltől, a Ferencváros viszont legyőzte az előző idényben Eurokupa-győztes olasz Padovát a női vízilabda Bajnokok Ligája csoportküzdelmeinek szombati nyitófordulójában.

A hétszeres BL-győztes spanyol Sabadell a négy gólt szerző olimpiai bajnok Beatriz Ortiznak, illetve a magyar válogatott háromszoros eredményes, ötkarikás bronzérmes csapatkapitányának vezérletével már a harmadik negyed elejére (2-7) eldöntötte az összecsapást.

A Matajsz Márk által irányított Ferencváros a harmadik negyedben lépett el olasz riválisától, a meccs legjobbja a három gólt szerző Gurisatti Gréta volt.

A második fordulóban, november 9-én a Ferencváros a spanyol Mataróhoz látogat, a Dunaújváros pedig a görög Vuliagmeni vendége lesz.

A csoportokból az első kettő jut tovább.

Női Bajnokok Ligája, csoportkör, 1. forduló:

A csoport:

Dunaújvárosi FVE-CN Sabadell (spanyol) 8-13 (1-3, 1-3, 3-5, 3-2)

a magyar csapat gólszerzői: Dobi 3, Kardos L. 2, Sümegi, Pál, Kardos D. 1-1

B csoport:

FTC-Telekom Waterpolo - AP Padova (olasz) 9-6 (2-1, 1-2, 5-2, 1-1)

a magyar csapat gólszerzői: Gurisatti 3, Leimeter 2, Farkas, Kuna, Hertzka, Plevritu 1-1

korábban:

D csoport:

CN Sant Andreu (spanyol) - BVSC-Manna ABC 18-5 (6-2, 3-0, 3-3, 6-0)

a magyar csapat gólszerzői: Ármai 2, Petik, Koltay, Dobos

Orizzonte Catania (olasz) - UVSE 12-10 (3-4, 2-3, 4-2, 3-1)

a magyar csapat gólszerzői: Faragó 3, Baksa 2, Szegedi, Lendvay, Aubéli, Hajdú, Tiba 1-1