A Paks – Böde duplájával – győzte le a Ferencvárost
A Paks – Böde Dániel duplájával – 2-0-s győzelmet aratott a címvédő Ferencváros vendégeként a labdarúgó OTP Bank Liga 20. fordulójának vasárnap esti zárómérkőzésén.
A korábbi FTC-kedvenc veterán csatár csereként állt be a második félidőben, s immár 11 gólos, ezzel magabiztosan vezeti az NB I góllövőlistáját.
A Ferencváros sorozatban harmadszor sem tudta legyőzni a Paksot tétmérkőzésen, a hátránya pedig már öt pont az éllovas Puskás Akadémiával szemben.
Robbie Keane, a hazaiak vezetőedzője negyedik bajnokiján irányította a zöld-fehéreket, de egyelőre még nyeretlen a csapattal az NB I-ben.
OTP Bank Liga, 20. forduló:
Ferencváros-Paksi FC 0-2 (0-0)
Groupama Aréna, 7129 néző, v: Karakó
gólszerző: Böde (63., 95.)
sárga lap: Joseph (87.), Abu Fani (94.), illetve Lenzsér (45+1.), Ötvös (47.), Böde (94.)
Ferencváros:
Gróf - Gartenmann, Cissé, Raul Gustavo, Civic (Pesic, 73.) - Tóth A. (Abu Fani, 61.), Ben Romdhane (Saldanha, a szünetben), Júlio Romao - Kehinde (Joseph, 61.), Varga B., Traoré (Cirkovic, 61.)
Paks:
Szappanos - Vécsei, Kinyik, Lenzsér - Osváth, Ötvös (Hinora, 82.), Papp K., Mezei, Silye - Ádám (Böde, 58.), Horváth K. (Tóth B., 58.)
Az első félidőben a Ferencvárosnak volt valamivel több lehetősége, ugyanakkor úgy tűnt, hogy a Paks elsősorban elrontani akarja a címvédő játékát, vagy legalábbis nagyon meg akarja nehezíteni a rivális dolgát. Ez összességében sikerült a tolnaiaknak, a szünetig az FTC nem tudott mit kitalálni a szervezetten védekező ellenféllel szemben, és még szerencséje sem volt. Egy alkalommal ugyanis a paksi kapus, Szappanos ritkán látható módon bizonytalankodott saját ötösén belül, de ebből a helyzetből sem sikerült előnybe kerülnie a házigazda zöld-fehéreknek.
Fordulás után nem változott jelentős mértékben a játék képe, majd Bognár György, a vendégek vezetőedzője kettős cserével frissített a csapatán: pályára küldte Böde Dánielt is, aki a beállása után öt perccel megszerezte a vezetést a paksiaknak. A kapott gól után jelentős mértékben megélénkült a Ferencváros játéka, a hazaiak egyre-másra vezették a támadásaikat, a Paks pedig önfeláldozó védekezéssel igyekezett állni a rohamokat. A hajrában megszaporodtak a paksi ellenakciók és az egyik ilyen végén – már a ráadásban – Böde újfent betalált, ezzel végleg eldöntötte a mérkőzést.
A KlikkTV témához kapcsolódó korábbi, 2023. május 29-i adása itt nézhető meg: