Először nyert a Vasas a férfi vízilabda Bajnokok Ligájában

HírKlikk 2024. október 17. 05:30 2024. okt. 17. 05:30

Megszerezte első győzelmét a Vasas a férfi vízilabda Bajnokok Ligájában: a fővárosi együttes a csoportkör második fordulójában szerda este a Komjádi Uszodában 13-11-re nyert a francia Marseille ellen.

A Vasas a harmadik fordulóban, október 30-án a montenegrói Jadran Herceg Novit fogadja.

Férfi Bajnokok Ligája, csoportkör, 2. forduló:

C csoport:

VasasPlaket-CN Marseille (francia) 13-11 (4-5, 3-1, 4-1, 2-4)

a magyar csapat gólszerzői: Dedvoci 3, Bátori, Batizi, Mijic, Lakatos 2-2, Gábor, Gaszt 1-1

A Vasas hasonlóan rosszul kezdett, mint egy héttel ezelőtt a Barceloneta otthonában, a világ- és Európa-bajnok, olimpiai bronzérmes Angyal Dániellel felálló vendégek az első két támadásukból gólt szereztek.

Slobodan Nikic azonban gyorsan rendezni tudta a sorokat, a Vasas védekezése fokozatosan feljavult, egyre több remek blokk segítette a kapu előtt Lévai Mártont, a hálóőr pedig nagyon elkapta a fonalat.

A második és harmadik negyedben is csak egy-egy gólt kapott a házigazda magyar bajnoki ezüstérmes, amely 2012 után szerepel újra a legrangosabb európai kupasorozatban, és jöttek a gólok, így 11-7-tel fordultak a csapatok a záró nyolc percre.

A franciák ugyan három perccel a vége előtt két gólra felzárkóztak, de az egyenlítésre nem volt esélyük.