Fucsovics a döntőben a bukaresti tenisztornán

HírKlikk 2024. április 20. 16:50 2024. ápr. 20. 16:50

Fucsovics Márton két játszmában legyőzte a chilei Alejandro Tabilót az 579 ezer euró (230 millió forint) összdíjazású, bukaresti salakpályás férfi tenisztorna szombati elődöntőjében.

A világranglistán 82. magyar játékos 1:1-nél vette el a 41. helyen álló riválisa adogatását, és ezt az előnyét végigvitte a szetten. A folytatás eleinte még simábban alakult. A 32 éves Fucsovics két brékkel 4:0-ra meglépett, ám 5:1 után Tabilo két meccslabdát is hárítva felzárkózott 5:4-re.

Fucsovics végül 1 óra 25 perc alatt zárta le az összecsapást, és a vasárnapi döntőben az ötödik helyen kiemelt argentin Mariano Navone lesz az ellenfele.

Ez lesz Fucsovics negyedik fináléja az ATP-körversenyen, és a 2018-as, genfi diadal után másodszor ünnepelhet. Akkor is salakon nyert.