Újabb érmeket szereztek a koppenhágai kajak-kenu vb-n a magyarok

HírKlikk 2021. szeptember 19. 12:20 2021. szept. 19. 12:20

A koppenhágai kajak-kenu világbajnokság vasárnapi zárónapján a magyar versenyzők újabb egy arany-, négy ezüst- és két bronzérmet szereztek.

Aranyérmes a Lucz, Csizmadia kajak vegyes páros

A Lucz Anna, Csizmadia Kolos duó aranyérmet szerzett a kajak vegyes párosok 200 méteres versenyében. Lucz Anna és Csizmadia Kolos ellenállhatatlanul lapátolva mindenkit maga mögé utasított, megszerezve ezzel a nap első magyar aranyérmét.

Ezüstérmes Csipes Tamara K-1 500 méteren

Csipes Tamara ezüstérmet szerzett a kajak egyesek 500 méteres versenyében. A szám friss olimpiai ezüstérmeseként, a címvédő és tokiói bajnok új-zélandi Lisa Carrington távollétében Csipes Tamara favoritnak számított K-1 500 méteren, bár ott volt a mezőnyben egy másik új-zélandi, Aimee Fisher és az idei Európa-bajnok dán Emma Jörgensen is. A Honvéd 32 éves, kétszeres olimpiai bajnok kajakosa a gyengébb rajtot követően féltávnál második helyen haladt át Fisher mögött, de ahelyett, hogy a második 250 méteren csökkent volna a különbség a két hajó között, inkább csak tovább nőtt, így Csipes - a japán fővároshoz hasonlóan - ezúttal is ezüstérmet szerzett. Jörgensen lett a harmadik.

Ezüstérmes a Hajdu, Fekete duó C-2 500 méteren

A férfi kenupárosok 500 méteres versenyében - amely immár olimpiai szám - az évek óta együtt készülő Hajdu Jonatán, Fekete Ádám kettős a többi magyar egységgel ellentétben jól indította meg a hajóját az elején. A 250-es ellenőrző pontnál a harmadik helyen voltak az olaszok és az oroszok mögött, majd nagyszerűen finiseltek, megelőzték a fáradó oroszokat, s bár az éllovast nem tudták beérni, megismételték két évvel ezelőtti, szegedi teljesítményüket, s ismét ezüstérmet szereztek.

Ezüstérmes a magyar női kenunégyes

A Balla Virág, Takács Kincső, Gönczöl Laura, Opavszky Réka összeállítású magyar női kenunégyes ezüstérmet szerzett 500 méteren. Rajtuk kívül még öt másik csapat nevezett. Balláék jól kezdtek, a táv első felében az élen haladtak, 250 méternél azonban már a fehéroroszok mögé szorultak. A hajrához közeledve az ukránok is "megérkeztek" a magyarokra, ők azonban tartották a tempót, s végül sikerült a győztes fehéroroszok mögött a második helyen beérkezniük.

Ezüstérmes a magyar női kajaknégyes is

A Kozák Danuta, Csipes Tamara, Kárász Anna, Gazsó Dóra Alida összeállítású magyar női kajaknégyes ezüstérmet szerzett 500 méteren. A női kajaknégyesek 500 méteres versenyét 2009 óta Magyarország uralta a vb-ken (mindössze egyszer, 2015-ben nyert más nemzet, a fehérorosz). A csapat címvédőként és friss olimpiai bajnokként most is favoritként készült a rajtra. Mivel Bodonyi Dóra betegség miatt nem tudott felkészülni a világbajnokságra, a tokiói győztes egységhez képest változás történt a kvartettben - Gazsó Alida Dóra vette át Bodonyi helyét az utolsó beülőben -, de a négyes már az előfutamban is megmutatta, hogy az ereje, a lendülete mit sem nem változott. A hatszoros olimpiai bajnok Kozák Danuta, a kétszeres ötkarikás első Csipes Tamara, az egyszeres olimpiai aranyérmes Kárász Anna és Gazsó ezzel együtt vasárnap a rajt után jelentős hátrányba került a Tokióban második fehéroroszokkal szemben, akik szinte kilőttek. Féltávnál is ők vezettek, s bár Kozákék az utolsó 200-on mindent megtettek, méterről-méterre zárkóztak a riválisra, nem tudták utolérni a vetélytársat, s ezzel megszerezték a nap negyedik magyar ezüstérmét.

Bronzérmes a Bragato, Nagy duó C-2 200 méteren

A Bragato Giada, Nagy Bianka duó bronzérmet nyert a kenu kettesek 200 méteres versenyében. Bragato Giada és Nagy Bianka párosa sem rajtol jól a kenu kettesek 200 méteres fináléjában, de aztán összeszedték magukat, száz méter után már a középmezőnyben haladtak, majd egy nagyszerű hajrával "fellapátolták" magukat a dobogóra. Az első helyen a spanyolok, a másodikon a kubaiak végeztek.

Bronzérmes a kenu vegyes páros

A délelőtti programot a vegyes párosok 200 méteres versenyei zárták. A kenusoknál Korisánszky Dávid és Takács Kincső remekül teljesítve harmadikként ért be az oroszok és a lengyelek mögött

A koppenhágai kajak-kenu világbajnokság vasárnap délelőtti döntőinek dobogósai és a további magyarok helyezése: