Simkó Edit: ha a diáknak tiltunk valamit, neki annál izgalmasabb lesz
Itt vannak érett személyiségű, diplomával rendelkező pedagógusok, akik valószínűleg el tudják dönteni, hogy mit szeretnének, nekik mi a jó, hogy az órán eltűntessék vagy használtassák a mobiltelefont, ami egy nagyon fontos munkaeszköz lett – mondta a KlikkTV Tíz című műsorában Simkó Edit pedagógus, civil aktivista a kormány új döntéséről, amelynek értelmében le kell adniuk a gyerekeknek az iskolában a mobiltelefonokat.
„Amikor itt volt az online oktatás, akkor tanultuk meg aktívan használni az internetet, és rájöttünk, hogy sok jó van benne. Sokan nagyon komoly módszertanokat dolgoztak ki, hogyan lehet jól használni, jó teszteket, jó szemléltetőanyagokat találni, most ezeket dobjuk ki, de miért is?”
A pedagógus szerint azt nem szabad eltitkolni, hogy egyre több baj van az oktatásban. „Mióta mondjuk, hogy kevés az ember, hogy nem tudunk rugalmasan alkalmazkodni az új követelményekhez.” Hozzátette, egy csomó helyzetben a gyerek iskolaéretlen, ezt tudomásul kell venni, változik a világ, és már az óvodapedagógusok is mondják, hogy másként érkeznek be reggel a gyerekek, mint régen, de ezt tudomásul kell venniük és alkalmazkodni hozzá.
A műsorban Simkó Edit beszél arról is, hogy sok gyerek mobilfüggő lett a szó klinikai értelmében, és arról is, hogy az oktatás átalakult, mert már nem a tanár a mindentudó. A legnagyobb bajnak mégsem a Madách igazgatójának felfüggesztését tartja, mert ő szívesen tanít tovább, hanem hogy Iványi Gábor iskoláit bezárt
„Ez egy mocsok, igazságtalan történet, ez a gyerekek elleni bosszú, a szülők kerültek lehetetlen helyzetbe. Ez nem csak pár gyereket érint, hanem azokat a közösségeket, ahova bekerülnek ezek a hátrányos helyzetű gyerekek, akiknek beilleszkedési nehézségük van, akik bizalmatlanok, akik sérültek, mert már pár helyen megcibálták őket, de vannak olyan gyerekek, akiket Iványiék etetnek, mert a szülőknek arra sincs pénzük.”