24 millió forintot dorbézolt el a Fidesz karácsony előtt

HírKlikk 2020. február 12. 08:35 2020. feb. 12. 08:35

A Fidesz parlamenti frakciója 2019 év végén – két részben – összesen 23,8 millió forintot költött el a rendezvényeire. Azokra, amelyek egy évvel korábban ennél kevesebbe, 20,32 millióba kerültek – írja az mfor.hu a parlament szerződéslistája alapján.

Az első, december 10-i állófogadásra 10,7 millió forintot költöttek el, míg a másik, egy héttel később megrendezett képviselői vacsora 13,1 millió forintba került. Mindkét szerződést a kormányközeli kapcsolatokkal is rendelkező Csónakázótó Vendéglátóipari Kft.-vel kötötte meg Kocsis Máté. frakcióvezető. 

A céggel az elmúlt két évben összesen hat alkalommal kötöttek szerződést, legutóbb a Fidesz az európai parlamenti választások előtt 1,5 hónappal tartott kampányindító rendezvényét bízta a társaságra. 

A Csónakázótó Vendéglátóipari Kft.-t 2012 őszén alapították, kisebbségi tulajdonosa a Valton-Sec tulajdonosaként ismerté vált Varga Lajos. A cég másik tulajdonosa az az Eventrend Global Kft., mely az új parlamenti irodaházban nyíló étterem működtetéséért is felel. 

Forrás: mfor.hu