A Fidesz győzelme lehetetlen az ellenzéki választókörzetekben
|
2026. február 18. 10:00
2026. feb. 18. 10:00
Miért indul újra Szabó Szabolcs a 2026-os országgyűlési választáson? A Klikk TV Miért? című műsorában Bolgár György kérdezi a háromszoros egyéni győztes, független országgyűlési képviselőt, aki immár negyedszer méreti meg magát – ezúttal egy teljesen átalakult politikai térben.
Szabó Szabolcs 2014 óta folyamatosan nyerni tudott Csepelen, korábban Soroksáron is, a Fidesz két erős emberével, Németh Szilárddal és Kubatov Gábor körével szemben. Most azonban új kihívással néz szembe: a Tisza Párt minden körzetben jelöltet állít, és a közvélemény-kutatások szerint országosan vezet. Nem kockázatos-e így külön indulni? Nem veszélyezteti-e ez az ellenzéki győzelem esélyét?
A beszélgetésben szó esik a választási matematika bonyolult rendszeréről, a kompenzációs szavazatok szerepéről, valamint arról, hogy milyen forgatókönyv lenne ideális egy esetleges kormányváltás után. Szabó Szabolcs szerint a legfontosabb cél a Fidesz leváltása, ugyanakkor óva int attól, hogy bárki újra biankó kétharmadot kapjon.