A Momentum elnöksége támogatja, hogy a párt ne induljon el a jövő évi választáson

HírKlikk 2025. május 12. 18:30 2025. máj. 12. 18:30

A végső döntést a párt küldöttgyűlése fogja meghozni.

„Azt, hogy a Momentum indul-e a következő országgyűlési választáson, a párt június eleji küldöttgyűlése dönti majd el. A Momentum elnöksége a legutóbbi ülésén a nem indulás mellett foglalt állást, de a végső szót ebben a rendszerváltás szempontjából is kiemelten fontos kérdésben a teljes közösség egységben fogja meghozni, majd a továbbiakban képviselni” – írta mai közleményében a Momentum. 

Ahogy a Hírklikk is megírta, rendkívüli küldöttgyűlést kezdeményez a Momentumban Fekete-Győr András, aki szerint a pártnak hátra kéne lépnie Magyarország jövője érdekében.

A párt korábbi elnöke a Facebook-oldalán közzétett bejegyzésben írta le: döbbenten és aggodalommal figyeli, ahogy napról napra nő azoknak a pártoknak a száma, akik – az új rendszerváltás esélyét kockáztatva – saját önös politikai érdekeiket követve, sorra jelentik be az indulásukat 2026-ra.

Ezek közé a pártok közé sorolta a Momentum Mozgalmat is, amit 2015-ben azzal a céllal hoztak létre, hogy Magyarországnak ne csak új kormánya, hanem új politikai generációja is legyen.

A politikus szerint a Momentum indulása a 2026-os választásokon most nem a megoldás, hanem a probléma része. Azon a véleményen van, hogy a párt nem erősítené, hanem gyengítené az esélyt arra, hogy bekövetkezzen a várva várt politikai változás.

„Itt az ideje, hogy a Momentum egy lépést hátralépjen annak érdekében, hogy Magyarország kettőt léphessen előre” – jelentette ki az egykori elnök, aki rendkívüli küldöttgyűlést kezdeményez azért, hogy a Momentum kimondja: nem indul a 2026-os választásokon.

„Sajnálattal olvastam a Momentum volt elnökének, Fekete-Győr Andrásnak ma reggeli posztját” – írta válaszközleményében Tompos Márton, a Momentum Mozgalom elnöke. Hozzátette: nem titok, hogy a pártja különböző szintjein régóta folyó vita, hogy mivel tudnak a legtöbbet tenni az országért: azzal, ha nem indulnak a 2026-os választáson, vagy azzal, ha igen.

„Megvitatandó, de belül. Sajnos ezt a vitát András ma önhatalmúlag kivitte a nyilvánosság elé, lájkokra váltva egy belső dilemmát, és nyomást gyakorolva a belső döntéshozatalra. Értem, hogy a figyelem a politikus lételeme, de a belső vitákat a saját közösségünk érdekében nem szabad reflektorfényre váltani. Ezt sok párt példáján megtanulhattuk, és a politikában csak az lehet sikeres befelé és kifelé is, aki képes ebből tanulni” – fogalmaz Tompos.