A tömegeket nem izgatja, hogy Trump felrúgná az alkotmányos rendet
Trump és Harris – Amerika sorsdöntő választás előtt áll – hangsúlyozza a Financial Times vezércikkében. A demokrata jelölt azoknak az értékeknek a folyamatosságát testesíti meg, amelyek alátámasztják az országban a jólétet. Hogy ennyi ember nem bízik a választási rendszerben, az javarészt a korábbi elnöknek tulajdonítható.
Harris messze nem optimális jelölt, de össze sem lehet vetni a vetélytárssal. Ő ugyanis elfogadja az alkotmányos rendet, a kihívó ellenben azon van, hogy felrúgja. Ám döbbenetes módon, a nagy tömeget egyáltalán nem izgatja, hogy Trump mekkora kockázatot jelent, hiszen támadja a demokratikus normákat.
Gazdasági programja az Egyesült Államok háború utáni globális szerepének elutasításával ér fel – mutat rá a gazdasági lap. Korlátozná a jegybank függetlenségét, de csak azt érné el, hogy a dollár elveszti jelenlegi, kivételezett szerepét tartalékvalutaként. A következmények gyászosak lennének az amerikai munkások számára.
A politikus ellenséges a NATO-val szemben, viszont barátságos Putyinnal. Ez nem sok jót ígér Kijev számára. Ugyanakkor azt már nehezebb megjósolni, milyen hatást gyakorol Kínára. Az autokraták szövetsége rohanna, hogy betöltse a légüres teret. A világ sokkal kevésbé lenne biztonságos a demokráciák számára.
Az amerikai polgárok hamarosan olyan döntést hoznak, amely évtizedekre kihat az országra és a világra. Még van idő nagy levegőt venni és végiggondolni a következményeket.