Aki nem támogatja Kubatov csapatát, abban nincs nemzeti érzés

Föld S. Péter 2024. január 23. 14:40 2024. jan. 23. 14:40

Nagyon kiakadt Kubatov Gábor, a Ferencváros elnöke a Mahart Passnave Kft. vezetőjére, Bényi Szabolcsra. A cég ugyanis a női kézilabda csapat eredményességének visszaesésére hivatkozva, felbontotta a tavaly márciusban három évre meghosszabbított támogatási szerződését. Kubatov szerint a csapatot nehéz helyzetbe hozó lépés vérlázító, Bényi Szabolcs mit sem sejt a nemzeti érzésről és hátba szúrta a Ferencváros kézilabdázóit.

A Ferencváros elnöke – aki nem mellesleg a Fidesznek is alelnöke – hosszan sorolta a Facebookon a női kézisek eredményeit. A lista valóban impozáns, a zöld-fehér színekben kézilabdázó nők Magyar Kupát nyertek, bekerültek Európa legjobb négy csapata közé, jelenleg vezetik a bajnokságot, emellett, mint Kubatov elnök-alelnök megjegyezte, további erősítéseik révén a jövőben a világ legjobbjai lehetnek. „A Mahart Passnave vezére, Bényi Szabolcs mit sem sejt a nemzeti érzésekről, sem a sport oktatásban betöltött fontos szerepéről. Torkig vagyok az ilyenfajta módszerekkel és emberekkel” - háborgott Kubatov.

Nem tisztünk igazságot tenni, majd a bíróság – amellyel Kubatov fenyegeti Bényi Szabolcsot – dönt a vitában. Az viszont első megközelítésben is érzékelhető, hogy Kubatov Gáborból ezúttal nem csupán a Fradi elnöke és szurkolója, hanem a Fidesz alelnöke is beszélt. Bényi Szabolcsot ugyan nem ismerjük személyesen, nevét is most hallottuk először, de nincs okunk feltételezni, hogy ne volna sejtése a nemzeti érzésről. Mint mindenkiben, bizonyára benne is vannak nemzeti érzések, ettől persze még elképzelhető, hogy mást gondol a nemzeti érzésről, mint Kubatov Gábor, Orbán Viktor, vagy a Fidesz különböző rendű és rangú prominensei. (Csak zárójelben: a Magyarságkutató Intézet nemzeti érzéseit annak ellenére nem szokás kétségbe vonni, hogy mint a Magyar Kultúra Napján kiderült, a Himnusz első sorát sem képesek helyesen leírni.)

Kubatov elnök-alelnök kirohanása mindazonáltal akkor volna hiteles, ha más alkalmakkor és másoktól is számon kérné a nemzeti érzést. Például miként lehetséges akkora tanárhiány az iskolákban, hogy alsós tanítókat vezényelnek a felső tagozatra, hogy Pest megyében mindössze három településen van gyerekorvosi ügyelet, s van olyan hely, ahol 81 hónapot – nem elírás: hat év kilenc hónapot, azaz, 2030-ig – kell várni egy térdprotézis műtétre. A napokban derült ki, hogy egy ismert rapper kórházból hazaszállított édesanyját órákra magára hagyták a betegszállítók, és ne gondolja senki, hogy ez csupán az azóta kirúgott személy hanyagsága és felelőssége. Nyilván ő sem járt el helyesen és az emberség is hiányzott belőle, de ami történt, épp úgy rendszerhiba, mint az, amikor a sokak által kedvelt, népszerű színművészt, akihez tavaly tavasszal életveszélyes állapotban mentőt hívtak, végül a lányai voltak kénytelenek személygépkocsival kórházba vinni.

Kubatov elnök-alelnök úrnak nemcsak Bényi Szabolcs nemzeti érzéseit kellene kétségbe vonni, hanem azokét is, akik – mindmáig nem tudjuk, hogy milyen valós indokból – úgy mennek szembe a magyar érdekkel, hogy hátráltatják Svédország NATO-csatlakozását, amivel a magyar emberek biztonsághoz való joga csorbul.

Fentiek fényében az a kirekesztés vérlázító, hogy Kubatov elnök-alelnökben egyáltalán felmerül, hogy Bényi Szabolcsnak, vagy bárki másnak ebben az országban, van-e sejtelme a nemzeti érzésről.