Amerikaiak vándorolnak el Kanadába Trump miatt
Tömegek költöznének külföldre azok közül, akik nem örülnek Donald Trump elnökválasztási győzelmének. A Google adatai szerint a „Kanadába költözés”-re 1270 százalékkal többen kerestek rá a keleti parti szavazókörök keddi zárásakor, mint 24 órával korábban. Új-Zéland esetén 2000, Ausztrália esetén 820 százalékkal nőtt a keresések száma.
A Reuters alapján a 444 azt írta, az új-zélandi bevándorlási honlapra tavaly ilyenkor egy nap alatt 1500, november 7-én viszont 25 ezer amerikai regisztrált. A határon túli letelepedéssel foglalkozó ügyvédeket is elárasztották a kérdések és kérések.
2016-ban is volt egy ilyen hullám, miután Trump először nyert választást.
Sokaknak főleg az amerikai társadalommal van problémájuk, mert képes volt Trumpra szavazni. Kanadába nem olyan egyszerű bejutni, mint régebben, a kormány sokat szigorított a migrációs szabályokon.
Az Egyesült Államok északi szomszédja már eleve rekordszámú menedékkérelmet kapott idén, de most Amerika felől újabb nagy hullámra számítanak. Trump egyik fő kampányígérete az volt, hogy az engedély nélkül az USA-ban tartózkodó bevándorlókat tömegesen deportálni fogja. Így várható, hogy sokan félelemből észak felé, a kanadai határ irányába indulnak el.
A kanadai-amerikai határ a világ leghosszabbja, majdnem 8900 kilométeres. Ráadásul átszel olyan, nehezen ellenőrizhető, vad vidékeket, mint magashegységek, folyamok, hatalmas tavak, tajgaerdők.
Csak júliusban 20 ezer menedékkérelem érkezett be a kanadai hatóságokhoz, a szeptemberi adat kicsit alacsonyabb, 16 400 lett. Jelenleg 250 ezer kérelem áll elbírálás alatt.