Az egyetem szerint csak akkor vizsgálható Marosi Beatrix szakdolgozata, ha ő hozzájárul
Marosi Beatrix akkor lett közismert, amikor a Belső-Pesti Tankerületi Központ igazgatójaként elbocsátotta a Kölcsey Ferenc Gimnázium öt pedagógusát, mert részt vettek a polgári engedetlenségben.
Mint arról korábban mi is beszámoltunk, Ujlaki Tibor, a fővárosi Fazekas Mihály Gyakorló Gimnázium egyik tanára kiderítette, hogy Marosi Beatrix szakdolgozatában sok a plagizált rész, majd Hadházy Ákos független parlamenti képviselő a Facebookon írt erről és ezzel az ügy nagy nyilvánosságot kapott.
A Kodolányi János Egyetem (KJE) lezárta Marosi Beatrix szakdolgozatának vizsgálatát, és az eljárás végén megállapította, hogy az egyetemnek nincs joga hivatalosan felülvizsgálni a plágiumgyanút, és az online elérhető dolgozat nem pontosan egyezik a náluk található diplomamunkával. Ezért mindenképpen Marosi hozzájárulására lenne szükség a dolgozat további vizsgálatához – írták a Telexnek elküldött dokumentumban.
A Telexnek elküldött vizsgálati anyagban az egyetem nem részletezi, pontosan milyen különbségek vannak Marosi egyetemi könyvtárban megőrzött eredeti szakdolgozata és a dolgozat online elérhető verziója között, és nem írnak arról sem, mi lehet az oka a két verzió közötti eltérésnek.
Az egyetem úgy ítéli meg, hogy két út lehetséges az ügy tisztázására: vagy az érintett írásban hozzájárulását adja az egyetemnek a szakdolgozata teljes átvizsgálásához, vagy a szerzői jogok megsértése miatt indul hatósági eljárás, de ilyet kizárólag a jogosultak (azaz a plagizált szerzők) indíthatnak.