Orbán hazatért
„Ugye, végül is csalással vették el az elnökséget Donald Trumptól, tehát 2020-ban, ha nem csalnak, ami egy nyugati demokráciában mégiscsak példátlan, vagy legalábbis annak kellene lennie, akkor Donald Trump maradt volna az elnök, és akkor nincs ukrán–orosz háború, hogy csak egyetlen fontos különbségre hívjam fel a figyelmet. De miután kicsalták az elnök kezéből, kihúzták az elnök kezéből a megnyert választást, jött egy demokrata kormányzás. A demokrata kormányzás mindig más, mint a republikánus, nemcsak tartalmát, hanem módszertanát illetően is. A republikánusok nemzeti alapon állnak, a demokraták pedig globalisták.” (Orbán Viktor)
A fenti mondatokkal indult a Kossuth Rádióban az idei első Orbán-interjú. A miniszterelnök teljesen feltöltődött az indiai vakáció során, s bizonyára úgy érezte, hogy az év elején aztán nagyokat kell mondania.
– Megtudtuk tőle, hogy 2020-ban igazából nem Joe Biden nyerte az USA-ban az elnökválasztást, hanem Donald Trump. Ugye ez azt jelenti, hogy a világ vezető hatalmát egy olyan ember vezette négy évig, aki – Orbán szerint – nem is tölthette volna be ezt a magas tisztséget. Erről nekem rögtön az jutott eszembe, hogyha 2026-ban nem a Fidesz-KDNP nyeri meg a voksolást (és nem O.V. lesz a kormányfő), akkor az a választás – csalásra hivatkozva – érvénytelen lesz.
– A magyar kormányfő – nemzetünk „békegalambja” – pénteken kijelentette, hogyha Trump maradt volna az elnök, akkor Oroszország nem rohanja le Ukrajnát. Ezt vajon ki mondhatta neki: Putyin, Trump vagy valaki más? Csaknem három év véres háborút követően – visszamenőleges hatállyal – okoskodni nem igazán elegáns, és nem is sportszerű.
– „A republikánusok nemzeti alapon állnak, a demokraták pedig globalisták” – mondta Orbán. Ha szóba kerül Franklin D. Roosevelt, Harry S. Truman vagy John F. Kennedy neve (múlt századi Demokrata Párt-i amerikai elnökök) sok minden eszébe juthat az embernek, de az, hogy ezek a vezetők nem nemzeti alapon álltak, nos, az sosem.
„Az, hogy a magyar gazdaság már most, januárban egy repülőrajtot tudott venni, és nekilendült, annak az előfeltétele volt, hogy Donald Trump megnyerje az amerikai választásokat, és a horizontra hozza a békét, és az eddigi, három éven keresztüli, háborús időszak után végre, tehát a háború három éves rombolása után most újra az építkezés korszaka jöjjön el, ezért mondhatjuk, hogy új korszak veszi kezdetét hétfőtől.” (Orbán Viktor)
Én nagyon szeretném, ha hétfőtől (január 20-tól) új korszak kezdődne és gyors ütemben dőlne az amerikai pénz- és működő tőke hazánkba! Minden magyar vágya, hogy a halódó magyar ipar hirtelen talpra álljon, a beruházások meginduljanak, a fogyasztói árak – köztük az üzemanyagárak – emelkedése azonnal lefékeződjék, az euró szoruljon a 400 forintos árfolyam alá, a kifizetett bérek és nyugdíjak pedig legyenek értékállóak. Na, most ezeknek a változásoknak nem látjuk előjelét, az orbáni ígéretek betartására pedig nincs semmi garancia. A háború sajnos még tart, a magyar exportpiacok nem bővülnek, így kétségessé válhat az Orbán-Nagy kettős által megálmodott 3,4 százalékos idei gazdasági növekedés megvalósulása. Azt is megkérdezhetném, hogy – hiteles januári KSH-adatok híján – honnan veszi a kormányfő a 2025. első havi „repülőrajt” sikerét?!
„Ezért a 2025-ös évnek a legfontosabb külpolitikai célja az, hogy a Soros-birodalmat kiszorítsuk Európából, visszaszorítsuk Amerikába, majd Trump elnök úr tegyen velük, amit jónak lát, és Magyarország – amelyik mindig is nyíltan vállalta ezt a konfliktust – valószínűleg lesz az első ország, amelyik kiszorítja a Soros-birodalmat Magyarországról. Ez az én eltökélt célom erre az évre nézve. Eljött az ideje, hogy tiszta vizet öntsünk a pohárba, és a magyar szuverenitást veszélyeztető külföldi hálózatokat fölszámoljuk, és hazaküldjük.” (Orbán Viktor)
Nincs kétségem afelől, hogy nemzetünk vezetője a „hálózatfelszámolási” tervét hamar meg fogja valósítani. Nem tűrheti, hogy a parlamenti választás előtti évben civil szervezetek a hangjukat hallassák és írjanak/beszéljenek hazánk versenyképteleneségéről, gazdasági és társadalmi válságáról, az üzleti és politikai életet átható korrupciós járványról. Erre itt nincs igény, legalábbis Orbán szerint nincs. Ugyanakkor megmosolyogtató, ahogy kormányfő folyton a szuverenitásról beszél. Úgy tesz, mintha nem tudná: egy leromlott gazdaságú, erkölcsi és politikai krízissel küzdő, gatyáig eladósodott és ütköző zónában lévő közép-európai ország sosem játszhatja el – a mindentől és mindenkitől – független szabadságharcos szerepét. Ez ugyanis képtelenség. Orbán mégis ezzel a gondolattal és vággyal házal, s nem zavarja, hogy a korlátlan önállóság érdekében vívott permanens harca csakis kudarcot eredményezhet.
A KlikkTV témához kapcsolódó korábbi, 2024. július 20-i adása itt nézhető meg: