Csintalan Sándor: az orosz politikát segíti az embercsempészek kiengedése
Csintalan Sándor szerint az ellenzéki pártoknak széles körű és sikeres kommunikációval, valamint az emberek mozgósításával, akciókkal kell teret szerezniük maguknak. A szocialista politikus a KlikkTV Mélyvíz című műsorában ugyanakkor cáfolta azt a nézetet, hogy az ellenzéknek nem kellene részt vennie a parlamenti munkában.
Csintalan felháborítónak tartja, hogy ellenzékiek a „nyári uborkaszezonra” hivatkozva, lemondanak az aktív politizálásról, holott nagyon is szükség volna aktivitásra, tettekre. A különböző vereségek – különösen az előválasztások kudarca – miatt sokkolt ellenzéknek végül le kéne vonnia a tanulságokat és következményeket kellene látnunk. Ne feledjük, hogy 900 000 aktív állampolgár állt ki akkor az ellenzéki pártok mellett és azok a győzelem közelébe kerültek. Látván azonban a pártok érzéketlenségét, ezeknek az embereknek a jelentős része Magyar Péter mellé állt. A szocialista politikus véleménye szerint a Tisza Párt sorsa meg van írva, ígéret-halmazából semmi sem fog megvalósulni.
Gyurcsány Ferenc most látható aktivitása lényegében kudarcának, csalódásának látványos, szinte bulváros feldolgozása. A szocialista párt kongresszusára készül, most szervezeti szabályzatának módosításával van elfoglalva. Ez vitatható, hiszen egy intézmény-rendszert a politikai stratégiához kell formálni, nem megfordítva.
Csintalan mindenesetre lát elegendő intellektuális és politikai potenciált – a Momentumot is beleértve –, ahhoz, hogy az ellenzék kibontakozzék jelenlegi helyzetéből. Ehhez azonban a társadalom megnyerésére, megmozgatására van szükség, amit annak közömbössége igen nehézzé tesz.
Előttünk a francia példa, amikor a szélsőjobb veszélyét felismerve, egy-két hét alatt összeállt a baloldali egységfront és elállta a Nemzeti Tömörülés útját – míg nálunk a közbeszéd arról folyik, mit tesznek éppen a tévében látható úgynevezett celebek.
A pártok közleményei nem érdeklik az embereket. A közvélemény például arra sem figyelt fel igazán, hogy az oly migráns-ellenes kormány eddig már 3 000-nél is több embercsempészt szabadított rá a magyar börtönökből Európára, amivel segíti az unió destabilizálását célzó orosz politikát. Ez a politika vezetett el ahhoz is, hogy százmilliós büntetéseket kell kifizetni a migránsokkal szemben tanúsított bánásmód miatt. A kormány állításaival szemben, senki nem akarja előírni migránsok beengedését, pusztán annyi lenne a feladat, hogy azok lehetőséget kapjanak menedék-kérelmük beadására – amelynek a hatóságok vagy eleget tesznek, vagy nem.
Csintalan Sándor arra hívta fel a figyelmet, hogy az ellenzéki pártoknak széles körű és sikeres kommunikációval, valamint az emberek mozgósításával, akciókkal kell teret szerezniük maguknak – amint azt annak idején, az úgynevezett rabszolgatörvények bevezetésekor a szocialisták, Komjáthi Imre vezetésével megmutatták. Ugyanakkor cáfolta azt a nézetet, hogy az ellenzéknek nem kellene részt vennie a parlamenti munkában. Ez kötelességük, hiszen a választók bízták meg őket képviseletükkel. Lehet, hogy érdemi eredményeket nem tudnak elérni, de akkor is feladatuk helyt állni tisztségükben, amint azt például a szociáldemokrata Kéthly Anna tette a Horthy-rendszer parlamentjében.