Gulyás szerint olvasottság alapján döntenek az állami hirdetésekről

HírKlikk 2023. április 20. 18:21 2023. ápr. 20. 18:21

A miniszter a Kormányinfón nem válaszolt arra a kérdésre, hogy a kabinetiroda figyelembe veszi-e a hirdetés odaítélésekor azt, hogy az adott platform viselkedése jogkövető-e.

Erre remek példa a TV2, hiszen másfél éve nem hajt végre jogerős ítéletet: Juhász Pétertől tizenhatszor kellene bocsánatot kérniük, de máig egyet sem tettek meg. Már második alkalommal indítottak végrehajtást a társaság ellen, ennek ellenére, fő árbevételi forrását jelentik az állami hirdetések.

Gulyás Gergelyt a 444 kérdezte arról, hogy mi alapján dönt a kormány arról, hogy ki kapja meg az állami hirdetéseket. Szerinte a kommunikációs költéseket felügyelő Miniszterelnöki Kabinetiroda minden közérdekű adatot nyilvánosságra hoz.

A miniszter szerint olvasottsági és nézettségi szempontok döntenek, de ez azért nem igaz – tesz hozzá a 444.hu, mert a hasonló nézettséget produkáló RTL- és TV2 - csoport között elég jelentős eltérés mutatkozik, méghozzá milliárdokban. Ugyanez igaz a legolvasottabb kritikus és kormánypárti híroldalakra is.

„Én, hogy ha baloldali lapokat nézek, gyakran találok bennük állami hirdetést” – mondta Gulyás, aki nem tudott egyértelműen válaszolni arra, mi alapján dönti el a kabinetiroda, ki kap hirdetést és ki nem.

Gulyás csak mosolygott azon a négy hetilapon, akik beperelték médiapiac torzítása és a hirdetések egyenlőtlen elosztása miatt a kormányt, „mint komoly olvasottsággal rendelkező lapokon”. Pedig ahogy az újságok felhívásában szerepelt, a kormányközeli Figyelő – ami tavaly megszűnt, egy-egy példányára 3600 forint közpénz jutott, miközben az olvasók 790 forintot fizettek érte.

Forrás: 444