„Jó hír” a munkahelyükről kirúgottaknak
Régi mondás az újságíró szakmában: a téma az utcán hever, csak le kell hajolni érte. Az internet világában ez a derékpróbáló mozdulat is felesleges: elég, ha megnézzük a különböző hírportálokat.
Szinte mindegyik szenzációként ír arról, hogy emelkedett az államtitkárok fizetése, méghozzá 35 (!) százalékkal, így bruttó 1 296 300 forint helyett, most 1 750 000 forintot vihetnek haza! Ez az összeg csak márciustól jár, de már az év elején, januárban érvényesítették a fizetésekben.
Vannak persze olyan államtitkárok, akik egyben parlamenti képviselők is, mint például Bodó Sándor, Cseresnyés Péter vagy Dömötör Csaba. Nekik nem jár államtitkári, csak képviselői fizetésemelés, de amit így kézhez kapnak, az sem kevés: 1 103 400 forintra nőtt képviselői illetményük mellé márciustól, változatlan 1 296 300 összegű államtitkári fizetést vehetnek fel, vagyis havi össz-keresetük 2 399 700 forintra emelkedett.
A parlamenti képviselőként dolgozó miniszterekért sem kell könnyeket ejtenünk: Gulyás Gergely, Rogán Antal, Szijjártó Péter vagy Varga Mihály márciustól bruttó 3 082 800 forintért végzik munkájukat.
Ugyanakkor a miniszterek közül is kiemelkedik Süli János, a paksi bővítésért felelős tárca nélküli miniszter. Feladatainak ellátásáért eddig 5 millió forintos fizetést kapott, mostantól – képviselői alapilletményének emelkedése miatt – havi bruttó 6 103 400 forintot vehet kézhez.
Elképzelem, hogyan megy fel a pumpa egy, a járvány idején kirúgott munkavállalóban, akinek az állásidőre járó pénze fényévekre van ezektől az összegektől, és közben elgondolkozom: vajon miért nem fordult meg a több milliót kereső kormánypárti képviselők és államtitkárok fejében, hogy – ellenzéki társaikhoz hasonlóan – fizetésük megemelt részéből támogassák azokat az egyszerű embereket, akik eddig – Orbán Viktor szavait idézve – keccsöltek, és most önhibájukon kívül kerültek az utcára? Rövidesen lejár a munkájukat márciusban elvesztők állásideje, s noha a miniszterelnök megígérte, hogy mindenki kap majd munkát, aki a járvány ideje alatt vesztette azt el, nyomát sem látni az ezzel kapcsolatos fénynek az alagút végén.
Egyik kormánypárti politikusban sem ébred fel a lelkiismeret? Persze, lehet, hogy csak az én figyelmemet kerülte el egy fideszes, vagy KDNP-s képviselői felajánlás.
Ha így volna, kérem, értesítsenek!