Magyar Péter: ez Orbánék újabb kegyelmi botránya

HírKlikk 2025. május 31. 18:20 2025. máj. 31. 18:20

Miközben a miniszterelnök még a bicskei otthonban tönkretett gyerekektől sem kért bocsánatot, amiért kegyelmet adtak a pedofil rémnek, most újabb borzalmakra derült fény – írta Magyar Péter a Facebookon.

A Tisza Párt elnöke szerint évekig zajlott a gyermekotthonokból kikerült lányok kihasználása. Úgy véli, a hatóságok és a kormány is szemet hunyt az emberkereskedelem fölött. Magyar Péter ezt írta a közösségi oldalán„Miközben Orbánék a gyermekvédelem megerősítéséről, az ott dolgozók szigorú átvilágításáról hazudtak, addig az általuk futtatott és többszörösen kitüntetett rém gyemekotthonokban felnőtt fiatalokkal kereskedett és 50-70 ezer forintért luxus szállodákba hordta éveken keresztül a kiszolgáltatott lányokat, hogy ott embertelen módon kihasználják őket.

A kormány és a hatóságok is szemet hunytak az emberkereskedelem és a szerencsétlen sorsú gyerekek szexuális kizsákmányolása fölött. Annak ellenére, hogy rengeteg bejelentés érkezett a Szőlő utcai otthon igazgatója ellen, Juhász Péter Pál még a „szigorú” átvilágítás után is a helyén maradhatott és az orbáni propaganda magasztaló interjút készített vele és kitüntették.

Orbánék embertelen hatalma semmiben nem segíti a gyermekvédelemben felnövő, kiszolgáltatott gyerekeket és a szörnyű körülmények között is kitartó szakembereket, hanem még a jóérzésű emberek karácsonyi ajándékaitól is megfosztotta a gyerekeket.

Szinte nincs olyan kormánypárti politikus, akinek ne lenne mosolygós fényképe a most letartóztatott rémmel és Orbán Viktor mégis hallgat. Vajon miért? Vajon miért nincs felelősségre vonás, miért nincs bocsánatkérés, vajon miért nem vállalja senki a politikai felelősséget?

Elég volt! Nem hagyjuk, hogy ez a romlott, korrupt, erkölcstelen hatalom a jövőben is terrorizálja és tönkretegye a legkiszolgáltatottabbakat, a magukra hagyott gyerekeket! Megkeressük és elszámoltatjuk az összes felelőst!

Egy állam és egy kormány működését az mutatja meg igazán, hogy miként bánik az elesettekkel, különösképpen a gyerekekkel. A TISZA-kormány egyik prioritása a gyermekvédelem megreformálása lesz: jelentősen emeljük a szakdolgozók bérét, az otthonok működésére fordítandó költségvetési forrásokat és 2030-ig felújítjuk a gyermekvédelmi otthonokat."