Nemcsak spórol a Richter: napi 4 megawatt áramot is visszatáplál a hálózatba az energiaellátás stabilizálására

HírKlikk 2026. augusztus 3. 12:30 2026. aug. 3. 12:30

Több mint felére csökkenti áramfelhasználását, és napi 4 megawatt energiát táplál vissza a hálózatba a Richter Gedeon Nyrt. - tájékoztatta az MTI-t hétfőn a vállalat.

Közleményük szerint a Richter a kialakult energiaellátási helyzetre reagálva - a gyógyszerellátás biztonságának fenntartása mellett - a jelentős energiafelhasználó vállalatoktól elvárt fogyasztáscsökkentési mértéket meghaladva, a lekötött villamosenergia-teljesítményéhez képest több mint 50 százalékkal mérsékli áramfelhasználását magyarországi működésében augusztus első három hetében.

A vállalat gyártási, raktározási és irodai területein jelentős energiamegtakarítási intézkedéseket vezet be. Ezentúl felajánlja, hogy napelemparkjának többletkapacitásából napi mintegy 4 megawatt energiát visszatáplál a villamosenergia-hálózatba, hozzájárulva ezzel Magyarország energiaellátásának stabilitásához.

A Richter átütemezi egyes gyártási szüneteit és karbantartási időszakait, és bizonyos gyártási és raktározási folyamatait is átszervezi. Ezen felül az irodai dolgozók körében szélesebb körben biztosítja a távmunkavégzést a következő három hétben, ami lehetővé teszi irodakapacitásai koncentrálását és az energiafelhasználás további csökkentését - részletezte a vállalat.

Forrás: MTI