A Nemzet Hangja – eredményváró
Vasárnap délután négykor, a Műegyetem rakparton kezdődött a Tisza Párt Nemzet Hangja nevű konzultációját és az azt kísérő országos kampányt lezáró eredményváró rendezvény.
Az elmúlt hetekben nagyon sokan szavaztak a Nemzet Hangja népszavazáson, amit Magyar Péter a Tisza Párt március 15-ei ünnepségén jelentett be.
A pártelnök folyamatosan közzétette a részeredményeket: legutóbb április 8-án számolt be róla, hogy kevesebb, mint két hét alatt 750.000-en szavaztak a Nemzet Hangján, de hogy mennyi lett a pontos eredmény, az csak ma késő délután fog kiderülni.
A program 16 órakor vette kezdetét: a helyszínen levetítették a Nemzet Hangja kampánysorozat alatt készült videókat. Délután öt órára már bőven megtelt a rakpart.
Radnai Márk, a Tisza Párt alelnöke lépett a színpadra, és köszönetet mondott minden önkéntesnek. Közölte a szavazáson 1 137 266 ember voksolt, majd közölte a szavazás eredményét:
- Egyetért-e Ön azzal, hogy évi maximum 200 ezer forint értékben Nyugdíjas Szép-kártyát vezessünk be, amely élelmiszerre, gyógyszervásárlásra és egészségmegőrzésre fordítható? (92,32 százalék igen)
- Egyetért-e Ön azzal, hogy a gyógyszerek áfakulcsa 0 százalékra csökkenjen? (92,59 százalék igen)
- Egyetért-e Ön azzal, hogy az állam ne fordíthasson költségvetési forrásokat magánegészségügyi beruházások támogatására, és évente minimum 500 milliárd forint extra forrást biztosítson az állami egészségügyi rendszer fejlesztésére? (98,29 százalék igen)
- Egyetért-e Ön azzal, hogy a visszaszerzett nemzeti vagyont oktatásra, egészségügyre és vidékfejlesztésére fordítsuk? (99,33 százalék igen)
- Egyetért-e Ön azzal, hogy az egészséges élelmiszerek áfakulcsa maximum 5 százalék legyen? (98,38 százalék igen)
- Egyetért-e Ön azzal, hogy a személyi jövedelemadó (szja) egységesen 9 százalékra csökkenjen? (81,9 százalék igen)
- Egyetért-e Ön azzal, hogy újra bevezetésre kerüljön a korábbi területeken a kata adózási forma? (90,72 százalék igen)
- Egyetért-e Ön azzal, hogy az 5 milliárd forintos vagyon felett extra adófizetési kötelezettség kerüljön megállapításra? (96,08 százalék igen)
- Egyetért-e Ön azzal, hogy Magyarország az Európai Unió és a NATO tagja maradjon? (98,68 százalék igen)
- Egyetért-e Ön azzal, hogy egy miniszterelnök két ciklusig, maximum 8 évig tölthesse be a pozícióját? (96,52 százalék igen)
- Egyetért-e Ön azzal, hogy az önkormányzatok visszakapják a hatásköreiket, intézményeiket és forrásaikat az oktatási, egészségügyi és szociális területen? (98,85 százalék igen)
- Egyetért-e Ön azzal, hogy a miniszterelnök fizetése maximum 2,5 millió forint legyen, és az országgyűlési képviselők jövedelme a felére csökkenjen? (92,13 százalék igen)
+1 Támogatja ön, hogy Ukrajna az Európai Unió tagja legyen? (58,18 százalék igen)
„Árad a Tisza” – mondta Magyar Péter, miután a Republic Repül a bálna című slágerére felment a színpadra. Köszönetet mondott mindenkinek, hogy részt vettek „a valaha volt, kormánytól független, legnagyobb politikai kezdeményezésben”.
Arról beszélt, hogy az önkéntesekkel eljutottak az ország mind a 3155 településére, több mint 10 ezer kitelepülést tartottak. „Volt olyan nap, amikor egyszerre 671 helyszínen voltunk jelen”. Megköszönte az önkénteseknek, hogy elvitték az ország minden pontjára a nemzet hangját. Mindezt nulla forint közpénzből, nagyjából 60 millió forintból bonyolították le. Csak viszonyításképp: a kormány a legutóbbi nemzeti konzultációra 7 milliárd forint közpénzt költött hirdetésekkel együtt.
„Ez a ma este nem egy kampányzárás, nem egy ügy lezárása” – fogalmazott a Tisza Párt elnöke, és azt mondta: több mint 1 millió kitöltő üzent a hazájának, és kijelölték a leendő Tisza-kormány fő feladatát.
A Tisza-kormány programjának sarokkövei lesznek az emberek válaszai – mondta az eredményvárón a Tisza Párt elnöke, Magyar Péter. Elmondta, hogy „hazánk újra büszke és megbízható szövetségese lesz a NATO-nak” és „újra teljes jogú tagja lesz az Európai Uniónak” is.
Megígérte, hogy a Tisza-kormány haza fogja hozni az uniós pénzeket, amiket a kormányzati korrupció miatt blokkolnak. Bejelentette azt is, hogy a mindenkori magyar miniszterelnök hivatali idejét nyolc évben fogják maximalizálni és két és fél millió forintra fogják csökkenteni a miniszterelnök havi fizetését. Utóbbit azzal indokolta, hogy „megélhetési válsághelyzetben ne keressenek évről évre többet az ország vezetői”.
Azt ígérte Magyar Péter: emberségessé, igazságosabbá teszik az adórendszert, újra bevezetik a KATA-adózást a visszaélések kiszűrésével, az 5 milliárd forint feletti vagyonra extra adót vetnek ki.
Szerinte az egészséghez való jog alapjog, amely minden magyart megillet. Ezért 5 százalékban maximalizálják az egészséges élelmiszerek árát, és 0 százalékra csökkentik a gyógyszerek áfakulcsát. Bevezetik a nyugdíjas szép-kártyát, amit differenciáltan kapnak majd meg a nyugdíjasok.
Törvényben rögzítik, és megtiltják, hogy a központi költségvetési forrásokat magánegészségügyre lehessen fordítani, és évente plusz forrásokat adnak az állami egészségügyre.
A Tisza elindítja az Út a börtönbe programot, és a visszaszerzett nemzeti vagyont oktatásra, egészségügyre és vidékfejlesztésre fordítják. „Köszönjük a válaszaitokat, értjük a felhatalmazást, a feladat világos” – tette hozzá a Tisza elnöke.
Ukrajna uniós tagsága megosztó kérdés, nem egyértelmű a magyarok véleménye, erről is beszélt Magyar Péter az eredményvárón. Azt mondta, amikor ez a kérdés valóban aktuális lesz, ügydöntő népszavazást fog kiírni a Tisza Ukrajna uniós tagsága ügyében.
Azt ígérte, a „nyerészkedés helyett szeretettel és emberséggel” fogják vezetni Magyarországot. A Tisza programpontjait részben abból fogják megvalósítani, hogy vagyonosodási adót vezetnek be a legnagyobb vagyonnal rendelkezőkre. Több százmilliárd forintot remélnek abból is, hogy felszámolják a kormányzati korrupciót.
Olyan országot szeretne a Tisza elnöke, ahol az erő nem a kegyetlenségben, hanem a gondoskodásban mutatkozik meg, és nem számít luxusnak, szégyennek odafigyelni másokra. Olyan országban hisz, ahol nem félnek a gyengék, mert az erősek nem uralkodni akarnak felettük.
Emberbarát, emberséges kormányzást ígér Magyar Péter.
A közvéleménykutatások jelentős előnyt mérnek a Tiszának, és az ország közhangulatát megerősíti a millió találkozás országszerte. Magyar – részben Orbánt idézve – azt mondja, az egyik legfontosabb feladat: „most kell szerénynek maradni. Ez az egyik legfontosabb erény."
„Amit eddig elértünk, egymásért értük el. A siker nem a hatalom, hanem kötelezettség. Ez a cél az eszköz. Most kell tovább szerveződni, újabb közösségeket építeni. Beszélgetni azokkal, akik még nem hisznek. Most kell ott lenni az utcán, faluban, iskolákban, orvosi rendelő előtt. Türelmesnek kell lenni, hogy nem mindenki jön egyszerre, de ha haladunk, ők is fognak jönni” – mondta Magyar Péter.