Rétvári Bence bevédte Sulyok Tamást, szerinte Magyar Péter túl messzire ment

HírKlikk 2026. május 13. 18:00 2026. máj. 13. 18:00

Aki Magyarország köztársasági elnökének nem adja meg a tiszteletet, az az országnak nem adja meg a tiszteletet - közölte Rétvári Bence, a Kereszténydemokrata Néppárt (KDNP) frakcióvezetője Facebook-oldalán szerdán.

A politikus felidézte: szakítva eddigi minden hagyománnyal és a jóízléssel, Magyar Péter a miniszterei kinevezésénél az előző nap direkt úgy állította be a tárcavezetőket, hogy ne látszódjon Sulyok Tamás köztársasági elnök. Értékelése szerint a legfőbb közjogi méltóságot akarta megszégyeníteni, egy "meglett embert" akart megalázni, aki hosszú jogászi életpályával, kitüntetésekkel és tudományos fokozattal rendelkezik.

Úgy fogalmazott: fájdalmas nézni is, hogy valaki így viselkedik az egész ország előtt egy másik emberrel, aki az apja lehetne.

Rétvári Bence kiemelte: lehet vitatkozni vele, lehet egyet nem érteni, lehet bírálni a döntését, ez mind a politika része, de az emberi méltóság határát nem szabad átlépni. Ez az egész előre megrendezett jelenet egy tudatos, hideg, látványos megalázás volt - írta.

Lehet Sulyok Tamást szeretni vagy nem szeretni, de akkor is ő a köztársasági elnök, és ő is egy ember. Aki az emberség minimumát nem mutatja, az hogy vár el tiszteletet másoktól a maga irányában? - tette fel a kérdést.

Kiemelte: Sulyok Tamást legitim módon választotta meg az Országgyűlés és nem lehet csak azért lemondatni, mert Magyar Péternek valamiért útjában van. Európában mindenhol tisztelettel működnek együtt egymással a ciklusokon átívelően választott közjogi tisztségviselők - hangsúlyozta a KDNP frakcióvezetője.

Megjegyezte: biztos benne, hogy az új miniszterek közül sokaknak nagyon kellemetlen volt és ők maguktól sose alázták volna így meg a legfőbb magyar közjogi méltóságot. Kár, hogy egyikőjük se szólalt meg az emberség hangján, mert így még egy miniszterelnök se viselkedett. "Magyar Péter túl messzire ment, nem csak politikailag, emberileg. Ha ez a szeretetország, ha ez a megbékélés, akkor nagyon rossz irányba tartunk" - fogalmazott Rétvári Bence.

Forrás: MTI