Tovább nőtt a Tisza előnye a Republikon szerint

HírKlikk 2026. március 27. 17:30 2026. márc. 27. 17:30

Két héttel a választás előtt hibahatáron belül erősödött a Tisza, nőtt az előnye a Fidesz-KDNP-hez képest – írja a Republikon Intézet friss, március 23-a és 26-a között készített közvélemény-kutatásában.

Magyar Péter pártja 6 százalékponttal vezet a Fidesz-KDNP előtt a teljes népességben, 37-31 az állás. A pártválasztók, valamint a biztos szavazó pártválasztók körében 9-9 százalékponttal vezet a Tisza, mindkét esetben 49-40 az állás – derül ki a kutatásból, amelyet az mfor.hu ismertetett.

A biztos szavazók és pártválasztók körében mért hasonló eredmény arra utal, hogy a két párt tábora közel azonos mértékben mozgósított, ilyen értelemben a Fidesz sikeresen megszólította övéit, azonban a tábora alapvetően kisebb, mint a Tiszáé.

A Republikon kutatása szerint ha most vasárnap lenne a választás, hárompárti parlament alakulna. A Mi Hazánk a teljes népességben ugyan csak 4 százalékon áll, a pártválasztók, valamint a biztos szavazó pártválasztók körében azonban 5 százalékon, tehát éppen bejutna a parlamentbe. A párt támogatottsága hibahatáron belül csökkent, ahogyan a két nagy párt gravitációs ereje megnövekedett a célegyenesben.

A Kutyapárt a teljes népességben 3, a pártválasztók, valamint a biztos szavazó pártválasztók körében 4-4 százalékponton áll, éppen a bejutási küszöb alatt. A DK minden mérési szinten 2 százalékon áll, jelenleg nem közelíti meg a bejutási küszöböt.

Forrás: mfor.hu