Bayer már bánja, hogy derék liberális, genderben hívő marhának nevezte Ferenc pápát
„Kedves testvéreim és nővéreim, mély szomorúsággal kell bejelentenem Ferenc szentatyánk halálát" – idézte a Vatikán hírcsatornája, a Vatican News Kevin Farrell bíboros szavait. A húsvét hétfő reggelén 88 éves korában elhunyt Ferenc pápáról a magyar politikusok is megemlékeztek. „Mindent köszönünk, Szentatya. Búcsúzunk” – írta Orbán Viktor miniszterelnök a Facebookon. Gyurcsány Ferenc szerint az egyházfő a szeretet pápája volt, Magyar Péter pedig azt emelte ki, hogy a katolikus egyházfő pápaként is jó ember, igaz ember maradt. Bayer Zsolt, a Fidesz ötös számú tagkönyvének birtokosa állítása szerint megbánta, hogy korábban bántotta Ferenc pápát.
„Istenem… Megvárta húsvét vasárnapját, a feltámadást, Urbi et Orbi áldását adta utoljára, és aztán elment… Isten nyugtassa. Bántottam egyszer. Megbántam. Imádkozzunk érte. Jó ember volt, jó pápa volt…” – írta a Facebook-oldalán Bayer. A Fidesz első számú megmondóembere, egyben verbális verőlegénye nem tárta fel az igazság minden részletét: nem egyszer bántotta meg ugyanis Ferenc pápát, hanem bizonyíthatóan minimum kétszer. Nyolc évvel ezelőtt a miskolci televízióban például a következőket üzente az egyházfőnek: „Ne képzelje azt, hogy amit ő mond, az isteni kinyilatkoztatás, egy hülye, ostoba politikai vélemény, és ekképpen is kell hozzá viszonyulni.” A pápára most jó emberként és jó pápaként emlékező Bayer korábban „argentin libsinek”, később pedig „derék liberális, genderben hívő marhának” nevezte a húsvét hétfőn elhunyt egyházfőt. Ezekért a kijelentésekért – legalábbis nyilvánosan - sem Bayer, sem a magyar katolikus egyház, sem pedig az Orbán-kormány nem kért bocsánatot az egyházfőtől.
A Hírklikk Ferenc pápától származó, a mai magyar valóság szempontjából is releváns idézetekkel emlékezik a húsvét hétfőn elhunyt egyházfőre.
„Nem szabad a félretájékoztatás kommunikációs bűnébe esni, ahogyan az egyik oldalról való beszámolás, a rágalmazás, a szenzációhajhászás, vagy a becsületsértés bűnébe esni.”
„Úgy tekintek az egyházra, mint egy tábori kórházra a csata után. Felesleges megkérdezni egy súlyosan megsérült embert, hogy magas-e a koleszterinje, és hogy milyen a vércukorszintje. Meg kell gyógyítani a sebeit. Aztán beszélhetünk minden másról.”
„A hit nagy ellensége: nem az értelem, nem az ész, ahogyan azt sajnos egyesek megszállottan ismételgetik, hanem a félelem.”
„Bármennyit is halmoz fel valaki ebben a világban, egy dologban teljesen biztosak vagyunk: a koporsóba nem fognak beférni.”
„Ne érezd magad jónak, ha nem teszel rosszat; mindenki bűnös a jóért, amit megtehetett volna, de nem tett meg.”
„A keresztény ember tudja, hogy élete nem e világi karrier, hanem Krisztus karrierje, aki magáról azt mondja, hogy azért jött, hogy szolgáljon, és nem azért, hogy neki szolgáljanak.”
„A politika nemes tevékenység. Fel kell értékelnünk, hivatástudattal és olyan elkötelezettséggel kell gyakorolnunk, amely tanúságtételt, mártíromságot követel, mint meghalni a közjóért.”
„Egy valóban az evangélium szerint működő egyház formája csak a mindig nyitott kapukkal váró befogadó otthon lehet. A zárt kapus templomokat, plébániákat és intézményeket nem lehet templomnak tartani, hanem múzeumnak kell hívni!”
„Minden férfinak, minden nőnek, akinek el kell vállalnia a kormány szolgálatát, két kérdést kell feltennie magának: Szeretem az embereimet azért, hogy jobban szolgálhassam őket? Alázatos vagyok, és mindenkit meghallgatok, különféle véleményekre, hogy a legjobb utat válasszam? Ha nem teszed fel ezeket a kérdéseket, a kormányzásod nem lesz jó.”
„Aki nem hisz Istenben, még viselkedhet jó vagy rossz embereként. A nem hívőknek a lelkiismeretüket kell követniük.”
„Ha egy ember meleg, keresi Istent és jószándékú, ki vagyok én, hogy elítéljem?”