Női kosárlabda Magyar Kupa - Kilencedszer aranyérmes a Sopron

HírKlikk 2020. március 7. 19:37 2020. márc. 7. 19:37

Kilencedik aranyérmét szerezte meg a női kosárlabda Magyar Kupában a Sopron, amely a szombati fináléban 12 ponttal győzte le a Szekszárdot.

A három napos pécsi nyolcas döntő utolsó mérkőzésén a soproniak végig vezetve védték meg címüket. Tavaly ugyanez a két csapat mérkőzött meg az MK-elsőségért.

A legeredményesebb játékos a soproni Aleksandra Crvendakic volt, 13 ponttal.

A Sopron 2007, 2008, 2011, 2012, 2013, 2015, 2017 és 2019 után ünnepelhetett ismét hazai kupasikert.

Nagy lendülettel kezdtek a soproniak, 11-2-re elhúztak és előnyükből az első szünetig hét pontot megőriztek. A második negyedben már korántsem támadtak ilyen eredményesen, ezt a szakaszt a Szekszárd nyerte, amely ezzel négy pontra felzárkózott. A harmadik tíz perc is szorosan alakult, a szekszárdiak közel kerültek ahhoz, hogy egyenlítsenek, végül mégis nőtt a különbség. Az utolsó negyed 44-38-ról indult, majd hat perccel a vége előtt, 50-40 volt az állás, és semmi nem utalt arra, hogy a pontszegény mérkőzés hajrájára alapvető változás állna be. Végül a Sopron, amely összességében koncentráltabban és pontosabban játszott, magabiztosan nyert.

Forrás: MTI/Hírklikk