Öttusa vk-döntő - Magyar arany vegyes váltóban

HírKlikk 2024. május 26. 17:25 2024. máj. 26. 17:25

Aranyérmes lett a Gulyás Michelle, Szép Balázs páros vegyes váltóban az öttusázók ankarai világkupa-döntőjében.

A szombaton zárult egyéni versenyek után vasárnap nyolc kettős küzdött az érmekért és a helyezésekért a török fővárosban.

A körvívásban a magyarok 27 győzelemmel és 15 vereséggel a második helyen végeztek. A lovaspályán hibátlanul, de – a nemzetközi szövetség eredményközlője alapján – hét másodperc időtúllépéssel mentek végig. bónuszvívásban négy pluszpontot szereztek és már az úszás előtt az élen álltak.

A medencében a 2x100 métert 1:57.94 perccel a leggyorsabban teljesítették, így tekintélyes előnnyel, 21 másodperccel a második helyezett egyiptomiak előtt kezdhették meg a kombinált számot, amelyben a váltótagoknak 3x600 métert kellett futniuk két lövészettel megszakítva. A magyar váltó végül elsőként ért célba úgy, hogy az összetett számban 12:53.00 perccel a harmadik időt érte el.

Forrás: MTI/Hírklikk