Heti egyenleg: a politika rányomta bélyegét a művészekre és alkotókra

KlikkTV 2023. július 30. 12:27

A művészeket, tudósokat, írókat megpróbálja integrálni a rendszer, azonban egyáltalán nem mindegy, hogy valaki milyen minőségű alkotást ad ki a kezei közül, és a munkájukra mennyire nyomja rá bélyegét a politika – hangzott el a Klikk Tv politikai elemző műsorának folytatásában.

Lengyel László közgazdász, politológus, a Pénzügykutató Zrt. elnök-vezérigazgatója és Szakonyi Péter újságíró górcső alá vette a Blokád című magyar filmet is, amely úgy tűnik köszönőviszonyban sincs a valósággal. Szerintük készítői nem vették komolyan a feladatot, még arra sem figyeltek, hogy Antall József, az első szabadon választott miniszterelnök sosem mutatkozott fehér ingben, ahogyan arról sem esik szó a filmben, hogy a három napos blokád alatt tudta meg azt is, hogy halálos beteg. Egyszerre találta magát szemben a fellázadt néppel és az orvosai előrejelzésével: hogyha folytatja a miniszterelnöki tevékenységét, akkor 2-2,5 éve van hátra.

Göncz Árpád pedig nem egy „bohóc”, jó barátságban volt Antall-lal, és azért nem küldte rá a népre a hadsereget, mert az ő népe is volt, és emlékezett 1956-ra. Sebes György vendégei szerint nem azért csináltak ilyen filmet, mert fiatalok a készítői, hanem azért, mert parancsba kapták, hogy ilyen legyen. Mert eleve előítéletesek és megkapták azt a szempontrendszert, amit meg kellett jeleníteniük a filmben, és amiért aztán meg is dicsérték őket. Ha nem így tesznek, akkor kiderült volna, hogy Göncz Árpád a nép hőse volt, akinek a népszerűsége ezután hihetetlenül megemelkedett és a mai napig is ő a legnépszerűbb köztársasági elnöke Magyarországnak, aki valóban képviselte a magyarokat.



Hírklikk

Támogasd a munkánkat, hogy egyre több tényfeltáró anyaggal, izgalmas riportokkal tartsunk ellent a kormányzati propagandának.

Támogatom
Támogatom