A diákmozgalmak nem akarják megosztani a tömeget, ezért lemondták a március 15-i vonulásukat
Budapesti nagygyűlésüket inkább a fővárossal közösen, 17 órakor tartják a Szabad sajtó útnál.
Lemondta a március 15-ei megemlékezése részeként tervezett vonulást az Egységes Diákfront, az ADOM Diákmozgalom és a Fridays For Future Magyarország. Csak az esemény színpadi részét tartják meg, ami 17 órakor, a Szabad sajtó úton lesz – közölték a szervezők, vette észre a Népszava.
– Március 15. mindannyiunk közös ünnepe. Egy nap, ami összeköt bennünket. Egy országunk van, egy nemzetünk, egy jövőnk, egy jelenünk, egy március 15-ünk. Mégis idén sokan sokfelé ünneplünk – írták.
A vonulást eredetileg 15:30-ra jelentették be a Blaha Lujza tértől a Szabad sajtó útig, ahol a fővárossal közösen tartják a március 15-i nagygyűlésüket.
– A 15:30-as kezdés körül viszont azóta megszaporodtak az események. Nem akarjuk megosztani a tömeget, a vonulásunkat ezért lemondjuk, 15:30 helyett találkozzunk 17 órakor a Szabad sajtó útnál! – üzenték.